Makaron. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Grudnia 2019

Większość z nas źle gotuje makaron. Szefowie kuchni odradzają stosowanie popularnej metody

Makaron pozostaje stałym elementem kuchni większości z nas, niezależnie od diety. Jest doskonały dla wegan i wegetarian a osoby cierpiące na celiakię, bez problemu znajdą jego bezglutenowe zamienniki. Popularność nie wyklucza jednak błędu, od którego powinniśmy się odzwyczaić.

Czas gotowania makaronu, zależeć będzie od jego rodzaju oraz naszych preferencji, odnośnie do miękkości. Zazwyczaj proces ten wygląda podobnie. Wstawiamy wodę na gaz i czekamy, aż zacznie wrzeć. Są osoby, które opanowały robienie makaronu na wzór risotto, dzięki czemu pozostała na patelni, gęsta woda, służyć może do robienia sosów. Większość jednak obstaje przy tradycyjnej technice, przy okazji, popełniając pewien popularny błąd.

Odstaw alkohol na miesiąc, a z twoim ciałem zadzieją się niezwykłe rzeczy. Jakie są korzyści abstynencji?Odstaw alkohol na miesiąc, a z twoim ciałem zadzieją się niezwykłe rzeczy. Jakie są korzyści abstynencji?Czytaj dalej

Makaron może być jeszcze lepszy

Mowa o dolewaniu oleju do wrzątku. Większość osób dodaje go bezrefleksynie, z przyzwyczajenia, razem z solą. Rzeczywiście, makaron ugotowany z odrobioną oleju, nie będzie się sklejał. Pytanie tylko, czy to dobrze?

Jeżeli przygotowany w ten sposób makaron zostawimy na dłużej na sitku, po odcedzeniu - i tak prędzej czy później się sklei. W większości przypadków mieszamy go jednak od razu z sosem, z którym, właśnie przez użycie oleju, nie będzie chciał współpracować. Przygotowany w ten sposób makaron wyślizguje się.

Właśnie z tego powodu większość zawodowych kucharzy i kucharek rezygnuje z tłuszczu a do gotującej się wody, poza makaronem, dodaje wyłącznie sól.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wizyty u lekarki nie zapomni do końca życia. "Nazwała mnie bezbożnicą"

2. Jurek Owsiak nie szczędził słów dziennikarzowi TVP. "Słowa przeszywają jak dźgnięcie nożem"

3. Chory i tak będzie musiał iść do pracy. PiS majstruje przy zasiłkach chorobowych

4. Pielęgniarka udostępniła film z porodówki. Spadła na nią lawina krytyki

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Polsat podaje porażające szczegóły tragedii, w której zginął Janusz Dzięcioł. Wyjątkowo straszna śmierć