Majówka 2020. Kiedy zrobimy zakupy?. Pixabay/ElasticComputeFarm
Źródło: Pixabay/ElasticComputeFarm
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Maja 2020

Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?

Majówka 2020 trwa w najlepsze. Oddając się wypoczynkowi, warto jednak pamiętać, że święto to zwykle wiąże się z zakazem handlu. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zrobimy niezbędne zakupy spożywcze.

Wobec panującej pandemii trwające obecnie święto ma, rzecz jasna, specyficzny charakter. Z powodu epidemii nadal nie otwarto bowiem hoteli oraz pozostałych miejsc noclegowych (przypomnijmy, że zostaną one otwarte 4 maja). Znakomita część ekspertów odradza również podróżowanie.

Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieMorawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Majówka 2020: wydłużone godziny otwarcia marketów

Przypomnijmy, że obowiązujące wciąż restrykcje nie zabraniają m.in. udania się na ogródki działkowe (również w celach rekreacyjnych). Dopuszczalne jest również rozpalenie grilla we własnym ogrodzie. Warunkiem jest jedynie niezapraszanie na niego znajomych – wówczas może grozić nam mandat.

Warto pamiętać, że w dzień 3 maja sklepy będą nieczynne. Zakupy zrobimy jednak w sklepach osiedlowych, pod warunkiem, że zostaniemy obsłużeni przez jego właściciela. Otwarte będą także stacje benzynowe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmo
2. To już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażająca

Osobom, które chciałyby zadbać o wyposażenie swojej lodówki przed niedzielą, polecamy zrobienie zakupów w Dzień Flagi. Sklepy będą dziś otwarte w standardowych godzinach. Co więcej, część z nich nadal oferuje wprowadzone wobec epidemii wydłużone godziny pracy. Jak wskazuje WP, zakupy do 23 zrobimy w sklepach sieci Tesco i Dino. Do 23:30 otwarte będą zaś markety sieci Kaufland oraz Biedronka.

Dodajmy, że tegoroczny kalendarz nie był zbyt łaskawy dla urlopowiczów. Choć 3 maja wypada w weekend, pracodawca nie będzie zmuszony zapewnić nam dodatkowego dnia wolnego. Według prawa należy się nam on jedynie w sytuacji, gdy święto wypada w sobotę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Co zrobili przechodzi ludzkie pojęcie, mogło dojść do tragedii
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Co zrobili przechodzi ludzkie pojęcie, mogło dojść do tragedii

Źródło: wp.pl