Majówka 2020. Pixabay.com/arembowskiŹródło: Pixabay.com/arembowski
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Uwaga na mandaty podczas majówki. Policja łapie nie tylko za prędkość

Majówka 2020 może nie być czasem trosk oraz odpoczynku dla Polek i Polaków. Pandemia koronawirusa wymaga zachowania wielu środków bezpieczeństwa. Tym razem mandaty posypią się nie tylko za przekraczanie prędkości.

Przyszłość majówki dla wielu Polek i Polaków stanęła pod znakiem zapytania. Obecnie obowiązujące restrykcje nie pozwalają na podjęcie się wielu wypoczynkowych atrakcji. Zamknięta turystyka oraz zakaz organizowania imprez przytłacza niejednego z nas. W tym roku mandaty mogą posypać się nie tylko za przekraczanie dozwolonej prędkości na polskich drogach. Za co jeszcze można dostać mandat podczas tegorocznej majówki?

Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyjeNiewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyjeCzytaj dalej

Majówka 2020: Na co uważać w tym roku?

Jak co roku majówka jest okresem wzmożonych kontroli na polskich drogach. Odpowiednie służby pilnują, aby nie doszło do łamania obowiązujących przepisów w sprawie szybkości jazdy czy też trzeźwości kierowcy pojazdu osobowego. W tym roku policjanci będą również zwracali uwagę na jeden szczegół, o którym wielu z was może zapominać podczas prowadzenia samochodów. Poza sytuacją zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu wzrok drogówki będzie skupiony na maskach, które prowadzący mają obowiązek posiadać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Przypomnijmy, że za łamanie obecnie obowiązujących przepisów grozić nam może mandat w wysokości 500 złotych. Natomiast w przypadku skierowania sprawy do jednostki Inspektoratu Sanitarnego kara za nie przestrzeganie zasad mających na celu dbanie o zdrowie i życie Polek i Polaków może wynieść od 5 do 30 tysięcy PLN. Łącznie mandatów wystawiono na kwoty przekroczające sume miliona złotych. Koniecznie weźcie to pod uwagę, wybierając się na grilla do przyjaciół lub rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News