Majówka w tym roku różni się od poprzednich. Wrócą jednak pociągi.. flickr.com/Dariusz SieczkowskiŹródło: flickr.com/Dariusz Sieczkowski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Maja 2020

Czy po majówce nadal nie będzie można jeździć pociągiem? Nowe przepisy

Majówka w tym roku różni się od poprzednich. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która zatrzymała niemal cały świat, w tym nasz kraj. Teraz jednak przyszedł czas na stopniowe odmrażanie kraju i jego gospodarki oraz wznawianie niektórych usług. Tak oto już za kilka dni mają ruszyć także zawieszone pociągi. Jak poinformowała spółka PKP Intercity, od niedzieli 3 maja przywróci część połączeń kolejowych.

Jak poinformowało w piątek PKP Intercity, od niedzieli 3 maja spółka zacznie przywracać część połączeń kolejowych zwieszonych z powodu epidemii. Dodano, że chodzi o kilkanaście składów, m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina czy Kołobrzegu.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Majówka w tym roku przez pandemię różni się od poprzednich. Niebawem wrócą jednak pociągi

Obecnie odwołanych jest ok. 60 proc. pociągów. Teraz jednak część z nich znowu zostanie przywrócona. 

"Od niedzieli 3 maja br. na tory zaczyna wracać część pociągów PKP Intercity, zawieszonych do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Przewoźnik przywraca kilkanaście składów, między innymi do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina czy Kołobrzegu" - poinformowała spółka w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie zaczyna się pierwsza debata wyborcza. Kogoś zabrakło, jest zaskoczenie
2. Po 500 plus czas na 1200 plus. Prezydent z nowym świadczeniem, obiecuje wszystkim

Jest jednak jeden warunek, który wiąże się z troską o bezpieczeństwo podróżnych. "Przewoźnik umożliwia rezerwację tylko dla 50 proc. miejsc siedzących po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce" - czytamy w komunikacie PKP Intercity. Miejsca przydzielane będą jako co drugie, by zachować odstęp między pasażerami. Dotyczy to także wagonów bezprzedziałowych. "Przydzielanie co drugiego miejsca obowiązuje także w pociągach z przestrzenią bezprzedziałową" - podkreślono.

Jednocześnie we wszystkich pociągach będą obowiązywały tylko bilety z gwarancją miejsca do siedzenia. Wcześniej możliwy był zakup biletu bez gwarancji miejsca siedzącego, zatem dochodziło do sytuacji, że część pasażerów stała na korytarzu i bywało ciasno.

Spółka dodała, że od 6 maja przywraca także usługę przewozu przesyłek konduktorskich w swoich pociągach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość

Źródło: fakty.interia.pl