Majka Jeżowska
Źródło:youtube/Majka Jeżowska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Listopada 2019

Majka Jeżowska wspiera środowiska LGBT. Ujawnia, że w dzieciństwie była bardzo religijna

Majka Jeżowska, podbiła serca Polek i Polaków w latach 80. Zaczynając od muzyki popowej, zaczęła zbaczać ku piosenkom dla dzieci, zawiedziona ówczesną jakością utworów, kierowanych dla najmłodszych. Teraz wraca w wielkim stylu i porusza ważne społecznie tematy.

Choć Jeżowska nigdy nie była piosenkarką głównego nurtu, część jej utworów zanucić potrafi każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski. Nawet jeśli nie wychowywali się w czasach, gdy królowało "A ja wolę moją mamę", to na pewno znają "Wszystkie dzieci nasze są".

Majka Jeżowska na jakiś czas zniknęła z afisza, aby powrócić na ostatnim Pol`n`rock Festival. Publiczność fantastycznie bawiła się w rytmie starych przebojów. Piosenkarka starała się swoim wystepem jednoznacznie zamanifestować wsparcie dla środowiska LGBT. Nie dziwi, że niedługo później zaangażowała się w akcję "Tęzcowy piątek", Kampanii Przeciw Homofobii.

Abp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykAbp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykCzytaj dalej

Artystka udzieliła niedawno bogatego wywiadu dla "Wprost", w którym opisała swoje poglądy oraz to, jaki wpływ na ich kształtowanie miało jej dzieciństwo.

Majka Jeżowska o religijności

Gwiazda przyznała, że od czasów swojego debiutu, 40 lat temu, zawsze starała się krzewić w słuchaczach wartości takie, jak otwartość i tolerancja. Na jej postawę wpływ miało wychowanie. Jeżowska, jako dziecko była bardzo religijna.

- Jako dziecko tak bardzo przeżywałam religijność, historie świętych, że pewnego razu, klęcząc cały dzień przed wiszącym u nas w domu obrazem Matki Boskiej, pomyślałam, że po wielu godzinach takiego klęczenia zaświeci się nade mną aureola. Opowiadam o tym, bo mój tato był głęboko wierzący, jego brat był księdzem. Całe liceum spędziłam śpiewając w kościele. W duchu chrześcijańskim byłam wychowywana tak, że wszyscy jesteśmy braćmi, równymi sobie, że mamy szanować bliźniego swego jak siebie samego. Dziś nie jestem przeciw religii, czy księżom, jestem przeciw homofobii - ujawniła w rozmowie z "Wprost".

Jeżowska bardzo żałuje, że młodzi artyści nie idą jej śladem i nie angażują się społecznie. Większość dzisiejszych gwiazd, jak zauważa artystka, skupia się wyłącznie na promowaniu samych siebie i produktów, podsuwanych przez sponsorów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Po nieoczekiwanym coming oucie gwiazdy TVP czas na ślub! Uczestniczka hitowego show wyjdzie za kobietę

2. Beata Tyszkiewicz rozbrajająco o swoich uzależnieniach. "Zawsze trzeba mieć co rzucić"

3. Gwiazdy polskich seriali i reality show, które są homoseksualne. Wiele przeszły

4. Sąd bezlitosny dla oprawczyni Violetty Villas. Podtrzymał wyrok więzienia za brutalne znęcanie się nad gwiazdą

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News