Majka Jeżowska
Źródło: youtube/Majka Jeżowska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Listopada 2019

Majka Jeżowska wspiera środowiska LGBT. Ujawnia, że w dzieciństwie była bardzo religijna

Majka Jeżowska, podbiła serca Polek i Polaków w latach 80. Zaczynając od muzyki popowej, zaczęła zbaczać ku piosenkom dla dzieci, zawiedziona ówczesną jakością utworów, kierowanych dla najmłodszych. Teraz wraca w wielkim stylu i porusza ważne społecznie tematy.

Choć Jeżowska nigdy nie była piosenkarką głównego nurtu, część jej utworów zanucić potrafi każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski. Nawet jeśli nie wychowywali się w czasach, gdy królowało "A ja wolę moją mamę", to na pewno znają "Wszystkie dzieci nasze są".

Majka Jeżowska na jakiś czas zniknęła z afisza, aby powrócić na ostatnim Pol`n`rock Festival. Publiczność fantastycznie bawiła się w rytmie starych przebojów. Piosenkarka starała się swoim wystepem jednoznacznie zamanifestować wsparcie dla środowiska LGBT. Nie dziwi, że niedługo później zaangażowała się w akcję "Tęzcowy piątek", Kampanii Przeciw Homofobii.

Abp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykAbp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczykCzytaj dalej

Artystka udzieliła niedawno bogatego wywiadu dla "Wprost", w którym opisała swoje poglądy oraz to, jaki wpływ na ich kształtowanie miało jej dzieciństwo.

Majka Jeżowska o religijności

Gwiazda przyznała, że od czasów swojego debiutu, 40 lat temu, zawsze starała się krzewić w słuchaczach wartości takie, jak otwartość i tolerancja. Na jej postawę wpływ miało wychowanie. Jeżowska, jako dziecko była bardzo religijna.

- Jako dziecko tak bardzo przeżywałam religijność, historie świętych, że pewnego razu, klęcząc cały dzień przed wiszącym u nas w domu obrazem Matki Boskiej, pomyślałam, że po wielu godzinach takiego klęczenia zaświeci się nade mną aureola. Opowiadam o tym, bo mój tato był głęboko wierzący, jego brat był księdzem. Całe liceum spędziłam śpiewając w kościele. W duchu chrześcijańskim byłam wychowywana tak, że wszyscy jesteśmy braćmi, równymi sobie, że mamy szanować bliźniego swego jak siebie samego. Dziś nie jestem przeciw religii, czy księżom, jestem przeciw homofobii - ujawniła w rozmowie z "Wprost".

Jeżowska bardzo żałuje, że młodzi artyści nie idą jej śladem i nie angażują się społecznie. Większość dzisiejszych gwiazd, jak zauważa artystka, skupia się wyłącznie na promowaniu samych siebie i produktów, podsuwanych przez sponsorów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Po nieoczekiwanym coming oucie gwiazdy TVP czas na ślub! Uczestniczka hitowego show wyjdzie za kobietę

2. Beata Tyszkiewicz rozbrajająco o swoich uzależnieniach. "Zawsze trzeba mieć co rzucić"

3. Gwiazdy polskich seriali i reality show, które są homoseksualne. Wiele przeszły

4. Sąd bezlitosny dla oprawczyni Violetty Villas. Podtrzymał wyrok więzienia za brutalne znęcanie się nad gwiazdą