Majka Jeżowska koncert. Instagram / Majka JeżowskaŹródło: Instagram / Majka Jeżowska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Czerwca 2020

Majka Jeżowska jest wściekła na władzę. Czuje się pokrzywdzona

Majka Jeżowska, podobnie jak wielu innych polskich artystów, nie może się pogodzić z brakiem koncertów z udziałem publiczności. To wszystko jest wciąż zabronione. Pozwolono jedynie na organizację imprez do 150 osób, jednak to nie rozwiązało sprawy w przypadku gwiazd większego formatu. W mediach społecznościowych artyści dają upust swoim negatywnym odczuciom i emocjom. Walczą o szybki powrót na scenę oraz równe traktowanie przez rząd w kwestii odmrażania gospodarki.

Od wybuchu epidemii w Polsce i tymczasowego zakazu organizacji imprez masowych, wprowadzonego przez rząd, od połowy marca w naszym kraju nie odbył się żaden większy koncert z udziałem publiczności. Dziś jest 30 czerwca i podczas gdy inne branże już się odmroziły i ruszyły pełną parą, branża muzyczno-rozrywkowa nadal stoi w miejscu. Ludzie kultury walczą o powrót do pracy. Do grona tych osób zalicza się m.in. Majka Jeżowska.

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceGIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceCzytaj dalej

Majka Jeżowska nie może się pogodzić z brakiem koncertów. "Usycham bez pracy!"

Muzycy i wokaliści chcą już wrócić na scenę i mają nadzieję na jak najszybszą możliwość spotkania z publicznością oraz ze stęsknionymi fanami. W tym samym czasie, jak gdyby na chwilę "znikała" epidemia, w najlepsze odbywają się wiece i spotkania wyborcze, na które przychodzą setki, a nawet tysiące ludzi. Dużo osób na takich zgromadzeniach nie stosuje się do zaleceń sanitarno-epidemicznych, takich jak dystans społeczny, maseczki, czy wreszcie limit do 150 osób. Tymczasem branża muzyczno-rozrywkowa wciąż pozostaje w zamrożeniu. Wobec tego ludzie kultury czują się niesprawiedliwie potraktowani. W mediach społecznościowych Majka Jeżowska, wokalistka znana z takich przebojów jak "A ja wolę moją mamę" czy "Wszystkie dzieci nasze są", wyraziła swój gniew i żal wobec władzy o taki stan rzeczy oraz brak jakiejkolwiek reakcji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
2. Góra, której od wieków nie mogą zobaczyć kobiety. Absurdalna tajemnica

"Nic mnie tak nie boli jak niesprawiedliwość! Śpiewam i komponuję piosenki od wielu lat, jestem pełna energii i kocham swój zawód. Ostatni koncert z publicznością zagrałam na początku lutego. Usycham bez pracy! Wszystkie branże zostały już odmrożone, sklepy i kościoły otwarte, galerie handlowe, stadiony piłkarskie, wesela, targi motoryzacyjne, gdzie ostatnio był kilkutysięczny tłum bez maseczek i odstępów... Wreszcie wiece polityczne. Widzicie tu gdzieś logikę i sprawiedliwe traktowanie ludzi?" - pytała na Facebooku oburzona i bezsilna Majka Jeżowska.

Facebook/Majka Jeżowska - Oficjalna Strona

Wobec nieciekawej sytuacji, w jakiej przez pandemię koronawirusa znalazła się branża muzyczna, jakiś czas temu powstała specjalna akcja społeczna o nazwie "Otwieramy Koncerty", we współpracy z Izbą Gospodarczą Menadżerów Artystów Polskich. Zrzesza ona ludzi kultury, którzy wspólnie walczą o możliwość szybkiego powrotu do pracy i domagają się równego traktowania w kwestii odmrażania gospodarki. Link do akcji tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: Facebook