Magdalena Żuk. Facebook.pl/Magdalena ŻukŹródło: Facebook.pl/Magdalena Żuk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Prokuratura przedłużyła śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk. Brakuje kluczowych dokumentów

Magdalena Żuk zmarła w tajemniczych okolicznościach, podczas pobytu w egipskim kurorcie. Od 2017 roku cała Polska żyje sprawą śmierci młodej kobiety a w mediach co jakiś czas pojawiają się kolejne informacje. Teraz dowiedzieliśmy się, że śledztwo zostało wydłużone.

- Śledztwo zostało przedłużone do 30 czerwca 2020 roku – mówi Onetowi prok. Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Wstępnie śledztwo miało trwać do końca 2019 roku. Tak się jednak nie stało. Powodem jest postawa strony egipskiej, która nadal nie dostarczyła dokumentów z sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych. Bez nich biegli z zakresu toksykologii oraz psychiatrii nie są w stanie wydać pełnej opinii. Jeszcze w październiku prokuratura informowała, że ustalenia obu stron są do siebie bardzo podobne.

Magdalena Żuk zmarła w tajemniczych okolicznościach

27-letnia Magda Żuk z Bogatyni 25 kwietnia 2017 udała się do egipskiego kurortu Marsa Alam. Wstępnie miała się tam udać z chłopakiem. W ostatniej chwili dowiedziała się, że jego paszport pozostaje nieważny.

Magda przez cały czas pozostawała w kontakcie z Markusem. W czasie ostatniej rozmowy pary, którą chłopakowi udało się zarejestrować, kobieta jest roztrzęsiona, płacze i prosi o zabranie jej do Polski.

Po rozmowie chłopaka z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze ustalono, że kobieta ma wrócić do kraju wcześniej. Jej stan zdrowia nie pozwolił jednak na podróż. Magdę przewieziono do szpitala, gdzie wyskoczyła z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia 2017 roku na skutek obrażeń. Rodzina nie wierzy w jej samobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News