Magdalena Ogórek. TOMASZ GOLA/East News
Źródło: TOMASZ GOLA/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Lutego 2020

Możliwe, że nagranie za chwilę zostanie usunięte. Magda Ogórek na antenie TVP padła ofiarą żenujących żartów, zanim podjęła tam pracę

Magdalena Ogórek jest dziś jedną z najważniejszych twarzy TVP Info. Prowadząca "Studio Polska", "Minęła dwudziesta" i "O co chodzi" karierę dziennikarską rozpoczęła na długo przed objęciem funkcji w Telewizji Polskiej. W między czasie wystartowała również w wyborach prezydenckich, co kilka lat temu zostało w mało smaczny sposób wyśmiane na antenie jej obecnego pracodawcy.

Choć od objęcia prezesury w zarządzie Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego minęło już kilka lat, na oficjalnym kanale TVP VOD w serwisie Youtube, znaleźć można filmy mające niewiele wspólnego z dzisiejszą linią narracyjną nadawcy. Jeden z nich, przedstawiający skecz "Latającego Klubu 2", dziś na pewno nie zostałby wyemitowany na kanale. Podejrzewamy, że niebawem może zostać usunięty.

Ostre spięcie na antenie TVN, Olejnik nie wytrzymała. Ostre spięcie na antenie TVN, Olejnik nie wytrzymała. "Nie lubię jak się do mnie mówi pani Moniko"Czytaj dalej

Komicy w 2015 roku postanowili zażartować sobie z trwających wówczas kampanii wyborczych kandydatów na prezydenta. Naturalnie, oberwało się również kandydatce SLD. Czego by jednak nie uważać o sposobie, w jaki poprowadziła swoją karierę, zamieszczony na kanale skecz jest zwyczajnie seksistowski.

Magdalena Ogórek przedstawiona w niesmacznym skeczu

"Latający Klub 2" miał na celu przedstawić konferencję prasową Magdaleny Ogórek. Komicy wcielili się w dziennikarzy, polityków i samą zainteresowaną. Ogórek w czasie kampanii wyborczej wielokrotnie padała ofiarą seksistowskich ataków - media nie krytykowały jej programu a skupiały się na aparycji kandydatki. Niestety, skecz włączył się w tę retorykę.

Większość żartów zasadzała się na niesamodzielności Ogórek, której przez cały czas suflować musiał Leszek Miller. Odgrywający jego rolę komik odpierał sugestie o bierności kandydatki mówiąc, że ta wymieniła w ostatnim czasie kilka zdań ze sklepową ekspedientką.

Poziom polskich kabaretów często zamyka się w haśle "chłop przebrany za babę". Tak było i w tym przypadku. Widownia, której najwidoczniej nie wystarczył seksizm, uraczona została również transfobią, kiedy na scenę wyszedł aktor, przedstawiający się jako Anna Grodzka. Od tamtej pory żarty dotyczyły kontrastów między kandydatkami oraz aluzji seksualnych pod adresem Ogórek.

Skecz możecie obejrzeć pod tym linkiem. Ostrzegamy jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów

2. Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieci

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz