Magdalena Ogórek TVP Info. TVP Info/O co chodzi/Screen
Źródło: TVP Info/O co chodzi/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Magdalena Ogórek znów w akcji. Uderza w środowisko LGBT: "Kto zaczął?"

Magdalena Ogórek w TVP skomentowała działania osób LGBT. Zdaniem dziennikarki Rafał Trzaskowski nie reaguje na "profanacje wartości katolickich". Jako przykład była kandydatka na prezydenta podała ostatnie wydarzenia na Paradzie Równości.

Na antenie TVP Info podczas emisji programu "O co chodzi", Magdalena Ogórek rozmawiała z posłanką Platformy Obywatelskiej. Tematem debaty były ostatnie wydarzenia na ulicach Warszawy. Wyjaśnijmy, że grupa aktywistek ze społeczności LGBT wywiesiła tęczowe flagi na wielu stołecznych pomnikach. Do symbolu osób nieheteronormatywnych dołączyła też swój manifest, w którym stanowczo sprzeciwiła się mowie nienawiści. Całe przedsięwzięcie wywołało istną burzę medialną.

Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPWszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPCzytaj dalej

Magdalena Ogórek w TVP podjęła temat osób LGBT

Zarówno politycy Zjednoczonej Prawicy, jak i Platformy Obywatelskiej krytykują i potępiają postawę anarchistek. Wiceminister sprawiedliwości złożył już w tej sprawie zawiadomienie do organów ścigania. Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że sprzeciw wobec wandalizmu należy wyrażać ponad podziałami. Jego stanowisko podtrzymała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz w rozmowie z Magdaleną Ogórek w TVP Info. Zadeklarowała jednak, że podobne incydenty mają miejsce też ze strony prawicowych działaczy.

Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Czytaj dalej

- Taką sytuację w Polsce, gdzie jest dużo nienawiści, są ogromne podziały i niestety, ta nienawiść i te podziały przekładają się na takie sytuację. Ja oczywiście ich nie pochwalam, ale mają one miejsce z każdej strony. To, co się wydarzyło na Krakowskim Przedmieściu, nie powinno się wydarzyć. Reakcja powinna być. Z drugiej strony, tuż przed drugą turą wyborów w powiecie skarżyskim na jednej z drug leśnych były bardzo obraźliwe hasła na temat społeczności LGBT. Były też męskie genitalia - przedstawia Okła-Drewnowicz.

Wypowiedź posłanki wzburzyła Magdalenę Ogórek. Na antenie TVP zasugerowała, że to Rafał Trzaskowski przywala na mowę nienawiści i brak szacunku do wartości katolickich. - Pani poseł, kto to zaczął? Po Paradzie Równości nie było już żadnej reakcji. Pamięta pani to bezczeszczenie symboli katolickich, ta parodia mszy. Już nie chce narządów kobiecych wymieniać, co były wklejone w hostie. Nie było żadnej reakcji i może dla tego, że jej nie było mamy takie zdarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Nie było reakcji Rafała Trzaskowskiego - zarzuca dziennikarka Telewizji Polskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Przypomnijmy, że autorki przedsięwzięcia pozostawiły ważne manifesty na pomnikach. Na Facebooku ujawniono ich treść. "Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka.To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie niestosowna, tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować" - deklarują anarchistki.

"Nie będziemy prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie. Jesteśmy głosem za małych na to by ich słuchano, za małych by coś powiedzieć. Uciszanych przez rodziców. Zmęczonych codzienną batalią ze światem. Oduczyliśmy się grzeczności i narzuconej gry w normalność. Gdy system chce byśmy skakali w ciemność sami, razem wypowiadamy mu walkę" - czytamy w komunikaci. Link do pełnego apelu znajdziecie TU.

Magdalena Ogórek w TVP zarzuciła społeczności LGBT bezczeszczenie symboli katolickich. Swoje ostre stanowisko wyraził w programie Michała Rachonia wiceminister cyfryzacji. Adam Andruszkiewicz, bo o nim mowa, porównał osoby nieheteronormatywne do bolszewików. Mateusz Morawiecki i Beata Szydło zaapelował o pilne reagowanie na podobne akty "profanacji".

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu TVP Info O co chodzi z 29 lipca.

Magdalena Ogórek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Źródło: [TVP Info]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!