Magdalena Ogórek była tematem rozmowy Leszka Millera z Interią. (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/Reporter/Leszek Miller/FacebookŹródło: (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/Reporter/Leszek Miller/Facebook
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Leszek Miller zdradził kulisy kampanii Magdaleny Ogórek. Bolesne słowa

Magdalena Ogórek była tematem rozmowy Leszka Millera z Interią. Jego szczere i odważne słowa zaskoczyły opinię publiczną. Po pięciu latach ujawnił, co działo się za kulisami kampanii dawnej kandydatki Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd prezydenta Polski. - Moi koledzy chłostali mnie biczem przy każdej okazji - wyjaśniał były premier dla Interii.

Wybory prezydenckie wyłoniły nie tylko zwycięzców, ale też przegranych. Kampania ta z pewnością nie skończyła się dobrze dla Roberta Biedronia oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza. Obaj kandydaci uzyskali poparcie nieprzekraczające 3%. Leszek Miller w rozmowie z dziennikarzem Interii przedstawił swoją opinię na wydarzenia, jakie rozegrały się w sztabie Lewicy.

Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeGdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeCzytaj dalej

Magdalena Ogórek. Leszek Miller o kulisach kampanii: "Moi koledzy chłostali mnie biczem przy każdej okazji"

 - To żadna satysfakcja. Jednak pamiętam, jak moi koledzy chłostali mnie biczem przy każdej okazji, twierdząc, że to był tylko mój pomysł. Że to kompromitacja, byliśmy głupi i tak dalej. Celował w tym oczywiście Włodzimierz Czarzasty. Ale wtedy nie mógł sobie pewnie wyobrazić, że coś takiego może zostać powtórzone. I to z jeszcze gorszym wynikiem. Tylko po kampanii Magdaleny Ogórek ludzie ponieśli konsekwencje - deklaruje były premier dla Interii.

 - Nie wiem, czy obecne kierownictwo dokona jakiejś głębszej analizy. Jedna rzecz rzuca się w oczy: rok temu lewica miała 2,3 mln głosów. Dzisiaj Robert Biedroń ma około 430 tys. wyborców. Co się stało z tymi, którzy głosowali wcześniej? Gdzie uciekli, do kogo? Dlaczego sobie poszli? - wskazuje Miller w rozmowie z Interią.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Magdalena Ogórek niedługo po przegranych wyborach prezydenckich dokonała nagłej zmiany poglądów. Od kilku lat prowadzi wiele programów na antenie TVP. Leszek Miller w rozmowie z Interią porównał ją do Roberta Biedronia. Była kandydatka SLD w głosowaniu z 2015 roku zdobyła większe poparcie od lidera Wiosny. - Nikt nie jest zadowolony. Najmniej zadowolony jest chyba Robert Biedroń. Miało być inaczej, ale wyszło jak wyszło. - opowiada były premier w wywiadzie dla Interii.

- Przecież to był wspólny kandydat Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga i Wiosny. Jeżeli ktoś ma ponosić negatywne konsekwencje, to dlaczego tylko Robert Biedroń i tylko Wiosna? - pyta Miller.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [Interia]