Na Twitterze Magdy Ogórek pojawiły się komentarze na jej nieobiektywny wpis. Jan Bielecki/East News
Źródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 26 Października 2020

Magdalena Ogórek opisała, co zobaczyła próbując wyślizgnąć się ze Strajku Kobiet. Internauci mają ubaw

Trudno o bardziej sprzeczną w swoich działaniach osobę niż Magdalena Ogórek. Startująca z list lewicy kobieta starająca się o urząd prezydenta, dziś kojarzona jest jako jedna z najbardziej prawicowych dziennikarek, wiernych partii rządzącej. W wyrażaniu swojego poparcia niestety wykazała się nadmierną gorliwością. Internauci szybko wytknęli kuriozum jej słów.

Chętnie dzieląca się swoimi opiniami z innymi Magdalena Ogórek, nie mogła przepuścić okazji do skomentowania Strajku Kobiet, który od kilku dni ma miejsce w całej Polsce. Szczególnie Warszawa, gdzie żyje i pracuje niedoszła pani prezydent, odczuwa skutki codziennych tłumów domagających się zmian. Wpis zamieszczony przez Magdalenę Ogórek na Twitterze szybko został skrytykowany przez internautów.

Kupili używaną sofę. Gdy zajrzeli do środka, zaczęli krzyczeć, nie mogli uwierzyć - oniemiejecieKupili używaną sofę. Gdy zajrzeli do środka, zaczęli krzyczeć, nie mogli uwierzyć - oniemiejecieCzytaj dalej

Dziennikarka TVP Info Magdalena Ogórek chciała skrytykować Strajk Kobiet - nie wyszło

O tym, że internet jest bezlitosny przekonała się dziś dość dotkliwie Magdalena Ogórek. Radykalnie zmieniająca wyznawane poglądy dziennikarka od jakiegoś czasu lansuje się na gorliwą katoliczkę oraz czynną aktywistkę prawej strony sceny politycznej. Strajk Kobiet również nie umknął Magdalenie Ogórek, jako idealny moment do pokazania, że to mityczna "totalna opozycja" się myli, a całe zamieszanie to nic innego, jak sztucznie nadmuchana wydmuszka polityczna.

Na Twitterze Magdalena Ogórek postanowiła zrelacjonować swój powrót do domu. Miało to miejsce w momencie, gdy rozpoczynała się kolejna akcja w ramach protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Ekranowa partnerka Jarosława Jakimowicza wyznała, że udało jej się uciec przed unieruchomieniem w ostatniej chwili, jednak zanim minęła ogromny korek powstały w wyniku działań strajkujących, zauważyła sytuację świadczącą na niekorzyść obywatelskiego oburzenia.

- Na Puławskiej przed skrzyżowaniem z Rakowiecką (Warszawa) gigantyczny korek, strajk kobiet. Wydostałam się w ostatniej chwili. Przy mnie dwie panie ciągnęły za rękę dwie dziewczynki, na oko po 5 lat każda. „- Mamo, boję się, chcę do domu”. - Cicho bądź”. Brawo - sarkastycznie zauważyła Magdalena Ogórek, ale zapomniała, że gdy schodzi z anteny programów Telewizji Publicznej, nie może liczyć na taryfę ulgową w kwestii formułowanych stwierdzeń.

Wpis Magdaleny Ogórek wyśmiany na Twitterze

Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienićNiedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienićCzytaj dalej

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Internauci szybko zarzucili dziennikarce, że musi być posiadaczką szalenie wrażliwego słuchu, gdyż usłyszenie rozmowy pieszych jadąc autem to naprawdę imponujące osiągnięcie. Szczególnie przy rozpoczynającym się strajku, okrzykach protestujących oraz zniecierpliwionych kierowcach korzystający ze swoich klaksonów.

Komentujący wpis wprost przyznają, że wiarygodność wypowiadanych i przytaczanych przez Magdalenę Ogórek sytuacji już dawno przeszła do historii. I parodiują jej wpis tworząc sarkastyczne oraz groteskowe odbicia "opisanej" przez dziennikarkę sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

- Przypomniała mi się historia jak kiedyś znalazłem garniec złota idąc za namową pewnego zielonego skrzata na drugą stronę tęczy. Kiedy się żegnałem skrzat rzucił do mnie: „Pamiętaj Piotrek, mów wszystkim, że jestem prawdziwy, podobnie jak historie Magdaleny Ogórek na Twitterze” - czytamy w jednym z komentarzy internautów. Magdalena Ogórek raczej nie spodziewała się, że zamknięci w domach Polacy obiorą sobie na cel dzielenie się refleksjami nad jej krótkimi wypowiedziami poza przychylnymi studiami TVP.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprawił, że Polacy masowo wyszli na ulice

Na dziś zaplanowana była blokada dróg w ramach Strajku Kobiet. To wszystko to efekt politycznego wyroku wydanego przez TK, która mówiąc wprost, odbiera kobietom część praw człowieka. Od momentu jego ogłoszenia codziennie na ulicach polskich miast pojawiają się tłumy Polek i Polaków, którzy są oburzeni tym postanowieniem i wikłaniem ideologii religijnej do prawa.

W środę ma odbyć się kolejna akcja w ramach protestu: kobiety masowo nie będą przychodzić do pracy. Nie jest wiadome ile kobiet dołączy się do akcji, jednak po dotychczasowym zaangażowaniu społecznym można spodziewać się, że nie będzie to mała liczba. W środę również, dzięki rozporządzeniu premiera Mateusza Morawieckiego, na ulicach pojawi się wojsko.

Magdalena Ogórek

Źródło: Twitter.com/ogorekmagda

Źródło: Twitter.com

Obrazy WTV"Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. politykCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający