Magdalena Ogórek. Twitter/Piotr BugajskiŹródło: Twitter/Piotr Bugajski
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Właśnie pojawiło się w sieci

Magdalena Ogórek w 2015 roku wystąpiła na konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ówczesna kandydatka lewicy w ostrych słowach atakowała Bronisława Komorowskiego za wahania przy podpisaniu konwencji stambulskiej. Czy obecna dziennikarka TVP podtrzymuje swoje stanowisko?

Debata o konwencji stambulskiej powróciła do debaty publicznej. Dokument ten ma na celu wyeliminowanie przemocy domowej. Ochrona obywateli i obywatelek Polski przed agresją fizyczną budzi w naszym kraju niemałe kontrowersje. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości akt ten jest niekonstytucyjny. Wprowadzenie definicji płci społeczno-kulturowej zostało potraktowane przez prawicę jako próbę wdrażania "ideologii LGBT".

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Magdalena Ogórek: "Gdzieś w Polsce płacze kilkaset kobiet katowanych przez domowego oprawcę"

Zbigniew Ziobro podczas ostatniej konferencji prasowej zapowiedział złożenie wniosku w sprawie podjęcia oficjalnych prac nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej. Jego słowa poparła ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, która zdaniem rzecznika rządu pomyliła przekazy partyjne. Wobec rosnącego napięcia jeden z użytkowników Twittera postanowił przypomnieć dawne deklaracje Magdaleny Ogórek w sprawie praw kobiet.

Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Czytaj dalej

Przypomnijmy, że w 2015 roku Magdalena Ogórek kandydowała na urząd prezydenta Polski z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej działaczka pracowała w kancelarii ówczesnej głowy państwa, Aleksandra Kwaśniewskiego. Bezskutecznie ubiegała się też o mandat posłanki w okręgu rybnickim. Dziś pracowniczka TVP znana jest ze swoich prawicowych i konserwatywnych poglądów. Użytkownik Twittera ujawnił deklaracje redaktorki sprzed lat.

 - Znana jest nam wszystkim Polska, w której kobieta musi stać przed dylematem, czy przyznać się publicznie, że jest bita, że jest mobbingowana, że jest dyskryminowana w życiu zawodowym [...]. Chcemy wszyscy jak najszybszego przyjęcia ustawy o in vitro, bo nie wyobrażam sobie, że państwo mogło stać na drodze szczęścia tym parom, tym małżeństwom, które chcą mieć dzieci [...]. Kiedy stoję tutaj przed wami gdzieś w Polsce płacze kilkaset kobiet katowanych przez domowego oprawcę - deklarowała Magdalena Ogórek. 

- W tym miejscu chce przekazać słowa nadziei i otuchy tym wszystkim bezimiennym bohaterkom, które na co dzień zmagają się z przemocą i mobbingiem. Bohaterkom, które muszą stale udowadniać, że nie są wcale gorsze od mężczyzn [...]. Bohaterkom, które po powrocie z pracy często zaczynają o wiele cięższy, domowy etat [...]. Chcę wam powiedzieć, nie czujcie się opuszczone, znajcie swoje prawa i walczcie o nie z nami każdego dnia - mówiła Magdalena Ogórek na konwencji SLD w 2015 roku.

- Gdzieś kilkaset kobiet doznaje w Polsce przemocy psychicznej. Tymczasem prezydent (Bronisław Komorowski - przyp. red. ) nie chce, by prawo konsekwentnie zwalczało przemoc w rodzinie, by domowy oprawca zawsze podlegał konsekwentnej karze. Prezydent nie może odsuwać podpisania konwencji antyprzemocowej tylko dlatego, że podczas kampanii wyborczej podejmowanie trudnej decyzji mogłoby go kosztować wahania w słupkach sondażowych - krytykowała Komorowskiego, Magdalena Ogórek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Szykuje się nakaz testów dla osób wracających do kraju? Nasi sąsiedzi przerażeni wzrostem dobowej liczby nowych zakażeń

Magdalena Ogórek jeszcze 5 lat wygłaszała tezy świadczące o jej progresywnych i feministycznych poglądach. W ostatnim czasie dziennikarka nie zabrała głosu w obronie konwencji stambulskiej. Wielu zarzuca prezenterce zmianę sympatii politycznych oraz brak wiarygodności. Prawicowi publicyści za to cieszą się z wyrazistej kobiety, która dołączyła do konserwatywnej strony sceny politycznej. 

- Pani Krystyna, która w małej polskiej wsi codziennie boi się powrotu do domu agresywnego męża Polaka, pijaka i nie wierzy już w to, że prezydent podpisze konwencje antyprzemocową. Pani Barbara, która samotnie wychowuje trójkę dzieci, bo nie ma prawie żadnej pomocy od państwa. One wszystkie są moimi bohaterkami. Jako prezydent każda ustawa, która nie uwzględnia praw kobiet będzie przeze mnie wetowana - obiecywała Magdalena Ogórek.

Link do nagrania znajdziecie TU.

Magdalena Ogórek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Chiny znów zaskoczyły świat. Słowa słynnej wirusolog wbijają w fotel

Źródło: [Twitter/Piotr Bugajski]