Magdalena Ogórek powróciła wspomnieniami do śmierci swojej mamy. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Maja 2020

Magdalena Ogórek pokazała ważne zdjęcie. Straciła mamę w okropnych okolicznościach, była jeszcze dzieckiem

Magdalena Ogórek, upamiętniając Dzień Matki, za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła powrócić myślami do śmierci swojej mamy. W opublikowanym na Twitterze wpisie dziennikarka Telewizji Polskiej wspomniała wzruszające słowa wypisane na odnalezionej przez nią kartce. Zaapelowała również, by Polki pamiętały o badaniach profilaktycznych.

Mama Magdaleny Ogórek zmarła na chorobę nowotworową, gdy jej córka miała zaledwie 13 lat. To tata dziennikarki w całości zaczął wówczas odpowiadać za jej wychowanie. Pasję do książek i historii w byłej kandydatce na prezydenta zaszczepić miała jednak właśnie matka. Jak przypomina "Fakt", gdy Magda Ogórek była w drugiej klasie szkoły podstawowej, rodzina ruszyła szlakiem najważniejszych miejsc historycznych w Polsce.

Warto wspomnieć, że wspomniana pasja zaowocowała napisaniem książki przez dziennikarkę. "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków" miała premierę w 2017 roku.

“Zjawiska mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia”. Zrobi się niebezpiecznie, alarmy ogłoszone dla 3 województw“Zjawiska mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia”. Zrobi się niebezpiecznie, alarmy ogłoszone dla 3 województwCzytaj dalej

Magdalena Ogórek: "Nie ma jej już prawie 30 lat"

Z okazji Dnia Matki Ogórek postanowiła wspomnieć nieżyjącą od przeszło dwóch dekad mamę. "Nie ma Jej już prawie 30 lat", wspomina dziennikarka. "»Córeczko najdroższa, zawsze będę przy tobie« - napisała na kartce, którą potem odebraliśmy z Tatą ze szpitala razem z Jej rzeczami", kontynuuje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy
2. Bulwersujące praktyki sieci aptek w Polsce. Właśnie wyszło na jaw, jak chciały zarobić na pandemii

Magdalena Ogórek wspomina zmarłą mamę

Wspominając mamę, Magdalena Ogórek po raz kolejny zwróciła uwagę Polek na konieczność wykonywania badań. "Drogie Mamy, wykonujcie regularnie cytologię i USG piersi. Zrobicie najlepszy prezent swoim Córkom. I Synom", apeluje dziennikarka Telewizji Polskiej.

Magdalena Ogórek wspomina zmarłą mamę

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  2. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Od lat szukają w Polsce tajemniczego miejsca. Widziały je tylko trzy osoby w historii

Źródło: twitter/@ogorekmagda / fakt.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News