Magdalena Ogórek. InstagramŹródło: Instagram
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Lutego 2020

Magdalena Ogórek wyjawiła okoliczności swojej rodzinnej tragedii. "Trzymałam mamę za rękę"

Magdalena Ogórek zareagowała w bardzo emocjonalny sposób na jeden z ostatnich tweetów Romana Giertycha. Były prezes Ligi Polskich Rodzin a obecny adwokat Donalda Tuska postanowił odnieść się do afery związanej z przegłosowaniem budżetu na obecny rok. Jego najbardziem spornym punktem są 2 mld rekompensaty dla mediów publicznych.

Tymczasem szpitale i oddziały onkologiczne liczyć mogą zaledwie na ułamek wspomnianej kwoty. Dysproporcja ta, połączona z głośnym gestem posłanki Lichockiej, jest obecnie jednym z najintensywniej komentowanych tematów w debacie publicznej.

wtv.pl - portal informacyjny"Wcześniej pisałeś do mnie jak do przyjaciela". Jakimowicz poczuł się zdradzony po programie TVPCzytaj dalej

Pojawiły się już spekulację, że zastrzyk pieniędzy dla Telewizji Publicznej powstrzymać może za pośrednictwem weta prezydenckiego Andrzej Duda. Do sprawy odniósł się Roman Giertych.

 - Rzecznik PAD nazwał chamstwem chęć wyrwania pieniędzy z TVP na rzecz chorych na raka. Chyba jednak PAD- owi nie pozwolą zawetować. Zadowolenie pań Holeckiej i Ogórek z nowych torebek jest ważniejsze dla JK niż interes PAD. A o chorych to oni wszyscy myślą to samo co Lichocka - napisał na swoim Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?

Nie musiał długo czekać na odpowiedź jeden z wymienionych dziennikarek.

Magdalena Ogórek odpowiada Giertychowi

 - Nie napiszę: „wy żałosne kreatury” jak pani z TVN. Patrzyłam jak umiera na raka moja Babcia, potem Mama. Spędzałam m-ce na onkologii trzymając Mamę za rękę, miałam wtedy 13 lat. Mama umarła. Sama jestem w wysokiej grupie ryzyka. Popełnił Pan potworny wpis - napisała dziennikarka.

Cytat o "żałosnych kreaturach" jest oczywiście odniesieniem do wpisu Kingi Rusin. Oscarowa wpadka dziennikarki została wyśmiana w jednym z ostatnich wydań głównego pasma informacyjnego TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc