Magdalena Biejat ofiarą gazu. twitter.com/L9Jai2
Źródło: twitter.com/L9Jai2
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Listopada 2020

Posłanka zdążyła tylko wyciągnąć legitymację. W jej stronę poleciała salwa gazu, policja nie ma żadnych granic

Magdalena Biejat uczestniczyła we wczorajszej manifestacji Strajku Kobiet, mającej miejsce przed budynkiem Sejmu. Podczas demonstracji doszło do wielu incydentów z udziałem policji. Posłanka została potraktowana przez funkcjonariuszy gazem łzawiącym tuż po tym, jak przedstawiła im swoją legitymację.

Magdalena Biejat została wczoraj potraktowana przez policję gazem łzawiącym tuż po tym jak przedstawiła funkcjonariuszom legitymację poselską. Kontrowersyjne nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane w internecie. Komentatorzy nie mogą się nadziwić.

Były mąż obecnej żony Jacka Kurskiego został zatrudniony w TVP? Telewizja nie odpowiada na pytania dzienikarzyByły mąż obecnej żony Jacka Kurskiego został zatrudniony w TVP? Telewizja nie odpowiada na pytania dzienikarzyCzytaj dalej

Magdalena Biejat zaatakowana

Wczorajszy protest odbywający się w ramach Strajku Kobiet rozpoczął się o godz. 18 pod Sejmem. Tysiące uczestników zgromadzonych przy ul. Wiejskiej pojawiło się z transparentami, głosząc hasła sprzeciwiające się orzeczeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października.

Pod koniec ubiegłego miesiąca wydano postanowienie, w myśl którego aborcja embriopatologiczna zostać ma całkowicie zdelegalizowana w naszym kraju. To jawne złamanie jednego z fundamentów tzw. kompromisu aborcyjnego, który obowiązywał od 1993 r. i nie był podważany nawet za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Przygotowując się na zapowiadany protest przed Sejmem, policja ustawiła wzdłuż ulic otaczających budynek metalowe barierki, które miały zapobiec przedostaniu się manifestantów na teren siedziby obrad poslów. Teren został również zabezpieczony przez setki funkcjonariuszy, uzbrojonych w pałki i gaz łzawiący.

Na proteście obecnych było wiele postaci życia publicznego, w tym posłanki, m.in. Magdalena Biejat z Lewicy. Niestety udział w manifestacji był dla niej wyjątkowo przykry, ponieważ w pewnym momencie w jej kierunku rozpylony został gaz pieprzowy.

Anita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromyAnita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromyCzytaj dalej

Policja zignorowała legitymację poselską

Obecna na wczorajszym proteście Magdalena Bojat, zamieściła na swoim Twitterze dwa krótkie wpisy, w których relacjonuje wczorajsze wydarzenia.

"Policja zablokowała wszystkie wyjścia z Placu Powstańców Warszawy, uniemożliwiła demonstrującym opuszczenie placu i właśnie użyła gazu! To jest skandal!!" - napisała w mediach społecznościowych Magdalena Bojat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Niestety wkrótce sama stała się ofiarą policyjnej interwencji. Na nic zdał się dokument identyfikujący ją jako posłankę na Sejm, który próbowała zaprezentować mundurowym.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widzimy jak posłanka Magdalena Biejat wyciąga swoją legitymację poselską by przedstawić ją funkcjonariuszom policji. W tym momencie w jej kierunku wyprysnął gaz pieprzowy. Na filmiku zamieszczonym na Twitterze ujrzeć możemy jak polityczka odruchowo zasłania oczy i odwraca się na pięcie.

Skandaliczne zachowanie policjantów, którego ofiarą padła Magdalena Bojat jest zaledwie jednym z przykładów budzących grozę nadużyć jakich dopuścili się funkcjonariusze podczas wczorajszego Strajku Kobiet. Wielu komentatorów twierdzi, że sceny jakie miały miejsce w Warszawie do tej pory znane były jedynie na Białorusi.

Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania zamieszczonego na Twitterze przez użytkownika L9Jai2 (twitter.com/L9Jai2)

Podczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbPodczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbCzytaj dalej

źródło: twitter.com/MagdaBiejat, twitter.com/L9Jai2

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
  2. Lepsze niż chipsy i frytki razem wzięte. Doskonały przepis na chrupiące pieczone ziemniaki
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Wszyscy myśleli, że nie żyje. Wyciekło jednak zdjęcie, które zmieniło wszystko. Księżniczka Tajlandii ma smutną historię
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi