Magdalena Adamowicz z mężem. Facebook/Magdalena Adamowicz
Źródło: Facebook/Magdalena Adamowicz
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Poruszający, prywatny wpis Magdaleny Adamowicz o zmarłym mężu. Chwyta za serce

Magdalena Adamowicz jest wdową po wieloletnim prezydencie miasta Gdańska. Paweł Adamowicz został zamordowany przez zamachowca podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tymże mieście.

Wydarzenie wstrząsnęło całym krajem. Inicjator uwielbianej akcji charytatywnej, Jurek Owsiak, był o krok od jej porzucenia. Tysiące Polek i Polaków, dzień po zamachu, wyszło na ulice by zapalić światła dla zamordowanego prezydenta.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Żona Adamowicza postanowiła kontynuować jego pracę. Udało jej się dostać do Parlamentu Europejskiego w ostatnich wyborach. Śmierć męża odcisnęła piętno nie tylko na niej ale i córkach małżeństwa, które obawiają się udziału mamy w WOŚP. Ta jednak zapewnia, że jak co roku, będzie kwestować.

Magdalena Adamowicz wspomina męża

Z okazji sylwestra, polityk udostępniła prywatne zdjęcie ze zmarłym mężem. Przyznała, że mijający rok już na zawsze wspominać będzie przez pryzmat tragedii. Podziękowała również za wsparcie, jakie od tamtej pory otrzymuje.

- Z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzę Wam dużo sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz umiejętności zatrzymania się w codziennym pędzie. Życzę Wam także abyście spotykali na swojej drodze takich ludzi jakich ja mam szczęście spotykać każdego dnia. A spotykając ludzi w trudniejszej od naszej sytuacji, bądźmy zawsze gotowi ich wysłuchać, podać dłoń, wesprzeć, zainspirować. Znajdźmy czas dla naszych bliskich, bądźmy dla siebie dobrzy i dzielmy się szczęściem. Pięknego 2020 Roku! - napisała Adamowicz a do wpisu załączyła zdjęcie z mężem. Najprawdopodobniej uchwycone zostało podczas któregoś z minionych sylwestrów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów