Magda Gessler. TVN/Screen
Źródło: TVN/Screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Stycznia 2020

Temat, który nigdy nie pojawi się w "Kuchennych Rewolucjach". Klienci nie pozostawiają suchej nitki na lokalu Magdy Gessler

Magda Gessler jest najsłynniejszą, polską restauratorką i osobowością telewizyjną. Sympatię widzów zaskarbiła sobie w chwili, gdy została prowadzącą kultowych "Kuchennych Rewolucji". Jej nazwisko firmuje kilka różnych knajp w Polsce, ale należy do niej tylko jedna - "U Fukiera". Choć reklamowana jest, jako stosunkowo ekskluzywny lokal, jego klienci mają mieszane uczucia.

- Restauracja „U Fukiera” dziś jest żywym obrazem, namalowanym przez Magdę Gessler. Zachwyca tu harmonijnie określona forma, w której skład na równi z wystrojem wnętrza wchodzą smak, zapach, kolor i dźwięk. To miejsce nie tylko zachęca do patrzenia na nie jak na dzieło sztuki ale dyskretnie prowokuje do uczestniczenia w spektaklu, który tworzy razem ze swoimi gośćmi. Wykwintna sztuka tworzy się tu codziennie od nowa, zdecydowanie przekraczając granice dawnej estetyki mieszczańskiej a głównymi aktorami codziennych spektakli są goście, którzy nas odwiedzają w poszukiwaniu nie tylko smakowych doznań - tak lokal reklamuje się na swojej stronie. Rzeczywiście, nie można mu odmówić długiej i ciekawej historii, sięgającej XVI wieku. Powstała wówczas kamienica z podziemną winiarnią została własnością m.in. rodziny Fukierów w XVIII wieku. Stąd pochodzi nazwa restauracji.

Syn polskiej aktorki z dawnych lat doznał udaru. Jego pracami zachwycał się sam Jamie OliverSyn polskiej aktorki z dawnych lat doznał udaru. Jego pracami zachwycał się sam Jamie OliverCzytaj dalej

"U Fukiera" oferuje szeroką kartę win i menu, w skład którego wchodzą potrawy, przygotowywane ze świeżych składników. Właśnie ta ich cecha została doceniona przez prestiżowy przewodnik Michelin. Lokal nie otrzymał jednał słynnej "gwiazdki". Trudno ocenić, jaki jest tego powód. Wiemy jednak na pewno, co nie podoba się klientom.

Magda Gessler się ceni

W restauracji uwagę zwracają ceny. Zdaniem wielu osób, zdecydowanie zbyt wysokie. Aby dowiedzieć się, co goście lokalu o nim uważają, przyjrzeliśmy się opiniom Google. Jest ich zdumiewająco dużo, bo aż 1300. Te najbardziej autentyczne, bo pisane przez "lokalnych przewodników", nie zawsze są pozytywne.

- Byliśmy tam na kolacji w cztery osoby i nikt nie wyszedł zadowolony a szkoda bo naprawdę myślałem że zjem coś dobrego. Ceny bardzo wysokie ale i obsługi dużo tylko co z tego jak na przystawki czekaliśmy ponad 40 min a był to żurek, pasztet 2 plasterki i sałatka romantyczna. Pierwsze 2 potrawy przesolone a pasztet to jadłem dużo lepszy nawet ze sklepu. Więc już nie zamawiałem głównego dania tylko poszedłem zjeść coś na rynku. Sałatka była dobra. W toalecie męskiej brudna muszla od jakiegoś kamienia i wygląda to źle i jest ciężko zejść do niej po wąskich schodach ale to taki urok kamienicy więc nie wpływa to na moją ocenę a tylko wystrój i potrawy oraz obsługa która działała sprawnie a pewnie zawaliła z tym czekaniem kuchnia. Pani Magda robi rewolucję w Polsce z wieloma sukcesami a powinna też spojrzeć na swoją restaurację i tam zrobić rewolucję od wystroju który nie był w moim guście oraz w kuchni. Na chwilę obecną przepraszam ale nie polecam - napisał wiarygodny internauta.

Wśród najwyżej cenionych opinii znalazły się również bardziej wyważone.

- Jedzenie smaczne, ale w porownaniu do podobnej klasy miejsc zdecydowanie zbyt drogie. Jadlem bardzo smaczne nereczki cielece oraz pyszny deser polecony przez kelnera - Zupa Nic - kazdego zachecam do spróbowania! Warto zajrzeć ... - ocenił internauta, który ocenił restaurację na 4 gwiazdki.

Osoby, zadowolone z wizytu w lokalu Magdy Gessler, zwracają uwagę na profesjonalną obsługę oraz pyszne dania. Wygląda na to, że najgorszym problemem "U Fukiera", są ceny. Zniekształcają one wyobrażenia o restauracji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Syn posła zatrzymany przez policję. Posiadał niedozwolone substancje

4. Tadeusz Rydzyk nie miał szans w starciu z Jurkiem Owsiakiem. Kontrowersyjne badanie ujawniło preferencje Polek i Polaków

5. TVP przegrało proces. Musi przeprosić

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI