Magda Gessler. youtube/Magda Gessler
Źródło: youtube/Magda Gessler
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Grudnia 2019

Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować

Magda Gessler od jakiegoś czasu prowadzi własny kanał w serwisie Youtube. Jej najnowsze vlogi dotyczą dań wigilijnych. Prezentując przepis na śledzia w oleju, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo, związane z jedzeniem surowej ryby - występowanie jaj tasiemca.

Przebieg tasiemczycy większość z nas kojarzy z lekcji biologii. Jednym z jej głównych objawów są chudnięcie i bóle brzucha. Do zakażenia dochodzi na skutek połknięcia jaj tasiemca, występujących najczęściej w brudnej wodzie, bądź surowym mięsie. Dotyczy to zwłaszcza ryb, które spośród różnych gatunków mięsa, najczęściej spożywane są w surowej formie.

Przeraża Cię wizja kujących w język ości świątecznego karpia? Gessler ma prosty i pyszny, wigilijny przepisPrzeraża Cię wizja kujących w język ości świątecznego karpia? Gessler ma prosty i pyszny, wigilijny przepisCzytaj dalej

Magda Gessler przypomina o zagrożeniu

- Ostatnio są same porażki, ponieważ śledzie, które kupujemy zazwyczaj są z kubełka, gdzie jest woda lekko osolona, a śledź jest prawie surową rybą. Już nie mówię o ilości tasiemca, czy jaj tasiemca, która się znajduje w tychże śledziach, bo jest to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Śledź musi być dobrze zasolony, z beczki, z mleczem, bądź ikrą w środku - powiedziała widzom Magda Gessler.

Oczywiście, większość sklepowych śledzi, zanim trafi na półki, przejść musi szereg badań. Jeżeli jednak mamy w swoim otoczeniu zapalonych wędkarzy, czy innego rodzaju, niecertyfikowane źródło, z którego czerpiemy ryby na stół, warto pamiętać o tym zagrożeniu.

Restauratorka, przed zaprezentowaniem przepisu na śledzia w oleju przytoczyła jego historię. W Polsce, jej zdaniem, traktowany jest, jak ryba gorszej kategorii. Przetrzymywanie go we wspomnianych kubełkach jest alternatywą dla kosztownego zasalania w beczkach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 10 tysięcy złotych dla emeryta to nie żart. Tak rząd chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy seniorom

2. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite

3. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności

4. Genialny pomysł schroniska tuż przed świętami. Powstrzyma wiele tragedii

5. Polityk wyciągnął temat Lecha Kaczyńskiego. Skrajne oburzenie w Prawie i Sprawiedliwości

6. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii