. https://www.facebook.com/magdagessler.official/
Źródło: https://www.facebook.com/magdagessler.official/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Stycznia 2020

Magda Gessler nie rozumie powagi choroby? Fani są na nią wściekli

Magda Gessler to jedna z najpopularniejszych postaci polskiego show-biznesu. Restauratorka jest również niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Tym razem podpadła jednak swoich fanom, zamieszczając niefortunne ogłoszenie o pracę.

Gessler postanowiła użyć swojego profilu na Facebooku, by znaleźć wykwalifikowanego cukiernika do swojej swojej cukierni "Słodki Słony".

"Uwaga! Mój ukochany Słodki Słony szuka najsłodszego cukiernika w Polsce! Szukamy kogoś z dużym doświadczeniem, pasją, odkrywcę smaków i szalonego kreatora. Kogoś, kto będzie samodzielnie pracował, ale też kochał ludzi i umiał z nimi działać. Bo Słodki to mała fabryka najsłodszych łakoci, które odczarowują złość, depresję i złe emocje. Słodki Słony to dla mnie szczególne miejsce, więc potrzebuje szczególnego cukiernika! Proszę podsyłać CV, ale z doświadczeniem!", napisała na swoich mediach społecznościowych restauratorka, cytowana przez pudelek.pl.

Niefortunne zdanie zamieszczone w ogłoszeniu uraziło sporą część internautów ślędzących posty Magdy Gessler.

TVP odpowiada na TVP odpowiada na "Tylko nie mów nikomu". Kurski pokazał zwiastunCzytaj dalej

Magda Gessler: łakocie, które odczarowują depresję

Kontrowersje dotyczą zawartego w poście słowa "depresja", którą wedlug słów restauratorki miałyby leczyć serwowane przez jej cukiernię łakocie. Fani przypominają, że depresja jest chorobą i nie sposób "odczarować" ją za pomocą słodyczy.

Część komentarzy zamieszczonych pod postem słynnej restauratorki przytacza portal pudelek.pl. "Pani Magdo uwielbiam panią, ale słodycze nie odczarują depresji", "Słodycze mogą pomóc na zły humor jeśli ktoś je lubi. Ale nie na chorobę, jaką jest depresja - nieważne jak pyszne by nie były", "Chodzi właśnie o to, żeby nie używać tego słowa w niedosłownym znaczeniu. Można napisać np. o chandrze, smutku, przygnębieniu. Depresja to choroba i nie ma innego znaczenia. Po prostu. O żadnej innej chorobie nie mówi się potocznie", czytamy.

Opinie internautów, jak się zdaje, przemówiły do autorki posta. Ogłoszenie, co prawda, nie znikło z Facebooka Magdy Gessler. Słowo "depresja" wkróce zastąpiono jednak słowem "smutek".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"