Magda Gessler
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Listopada 2019

Magda Gessler na prezydenta. Kolejne postaci na giełdzie nazwisk

Magda Gessler pojawiła się obok Szymona Hołowni, Jurka Owsiaka i Adama Bodnara, na ławie proponowanych przez opinię publiczną kandydatów na prezydenta Polski. Choć wybory odbędą się, najprawdopodobniej, dopiero na wiosnę 2020 roku, już teraz rozpalają wyobraźnię komentatorów.

Jak poinformowała kilka dni temu "Polityka Insight", Szymon Hołownia, zdążył już powołać dwa sztaby i zamówić badania, przed startem w wyborach prezydenckich. Media, przez jakiś czas informowały, o potencjalnym wystawieniu przez PO, kandydata obywatelskiego. W ten sposób, na giełdzie nazwisk, znaleźli się również założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak i Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Słynna restauratorka, Magda Gessler, jest w tym zestawieniu najbardziej "egzotyczną" pozycją. Skąd pomysł na wystawienie jej kandydatury?

W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydenturyW końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydenturyCzytaj dalej

Magda Gessler na prezydenta

O potencjale restauratorki, w kontekście wyborów prezydenckich, poinformował "Fakt". Znajomi Gessler na łamach medium, wytłuścili jej najważniejsze atrybuty.

– Magda ma olbrzymie kompetencje. Posługuje się siedmioma językami, prywatnie zna się z wieloma głowami państw i monarchami. Ma zdrowy rozsądek i znakomite rozeznanie w polityce światowej i sprawach gospodarczych, które śledzi na bieżąco - mówiła dla "Faktu" osoba z bliskiego otoczenia Gessler.

– Dzięki ojcu i pierwszemu mężowi – korespondentom prasowym – już od najmłodszych lat miała okazje spotykać najważniejszych polityków tego świata. Od Henry’ego Kissingera, poprzez Helmuta Kohla, Madeleine Albright po Fidela Castro. Gościła w progach swoich restauracji kilkanaście koronowanych głów, prezydentów, premierów. Z większością do dziś jest w dobrych kontaktach - mówi inna osoba.

Nie od dziś wiadomo również, że swoje poparcie dla Gessler, wyraziłby jej przyjaciel, Robert Biedroń. Sama restauratorka nie odpowiada na doniesienia w jednoznaczny sposób.

- To byłby niezły psikus w historii Polski gdyby ludzie chcieli tak kolorowej i odważnej zmiany – powiedziała na łamach "Faktu".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Krystyna Pawłowicz oceniła wygląd noworodka partyjnego kolegi. O czymś zapomniała

2. Katastrofa smoleńska, ideologia gender i krzyki. Antoni Macierewicz inaugurował pierwsze posiedzenie Sejmu

3. Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje

4. Lech Wałęsa na 50. rocznicę ślubu: z męskich spraw zostało mi tylko golenie