Magda Gessler opublikowała niezręczny wpis. Wikimedia/Serecki
Źródło: Wikimedia/Serecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 30 Października 2020

Oburzająca postawa Magdy Gessler. Wstawiła zdjęcie, które wywołało ogromny skandal, przesadziła

Niemałe zamieszanie wywołał post zamieszczony wczoraj przez Magdę Gessler na Facebooku. Znana z programu "Kuchenne rewolucje" restauratorka wstawiła do mediów społecznościowych swoją fotografię z czarnoskórym kucharzem opisując... jak bardzo go toleruje.

Słynąca z ciętego języka restauratorka stosunkowo często zabiera głos w ważnych dla polskiego życia społecznego sprawach. Zaledwie kilka dni temu wyraziła wsparcie kobietom strajkującym na ulicach polskich miast w związku z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj, mimo najszczerszych chęci, nie udało jej się jednak zabłysnąć...

Zdjęcia grobu Piotra Staraka zaskakują. Przedstawiono, w jakim jest stanieZdjęcia grobu Piotra Staraka zaskakują. Przedstawiono, w jakim jest stanieCzytaj dalej

Magda Gessler pełna tolerancji?

Magda Gessler, która zdążyła zajść za skórę niejednemu uczestnikowi jej programu emitowanego przez telewizję TVN, "Kuchenne rewolucje", na codzień wydaje się być osobą zgoła inną od kreacji, którą przedstawia w swoim show. Użytkownicy mediów społecznościowych mogą ją kojarzyć jako ciepłą osobę, z niesamowitym poczuciem humoru i dużym dystansem do samej siebie.

Znana restauratorka słynie z niezwykle dobrego kontaktu z obserwującymi jej profile społecznościowe internautami. Magda Gessler wielokrotnie odnosi się bezpośrednio do ich komentarzy, często odpowiada na "zaczepki", w niezwykle sympatyczny choć dosadny sposób konfrontując się ze swoimi fanami, a nawet hejterami.

TVP Info: Zadziwiające sugestie w TVP Info: Zadziwiające sugestie w "Wiadomościach". Czy Polki i Polacy mają się obawiać?Czytaj dalej

Celebrytka, która stała się podstawą niejednego internetowego virala, często zabiera także głos w sprawach ważnych dla polskiego życia społecznego. Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej całkowitego zakazu dokonywania aborcji embriopatologicznej, Magda Gessler wyraziła swoje wsparcie wobec osób zaangażowanych w protesty na ulicach polskich miast.

Mimo dobrego usposobienia i, jak wierzymy, najszczerszych intencji, jej wczorajsza wypowiedź na Facebooku okazała się nieco... kłopotliwa. Zdjęcie, które wrzuciła wczoraj na portal społecznościowy, ale szczególnie jego opis wywołało wśród fanów niemałą konsternację.

Dziwaczna wpadka

Spore zamieszanie wśród fanów wywołało zamieszczenie wczoraj na Facebooku Magdy Gessler bardzo niezręcznego wpisu. Znana restauratorka pozuje na nim z czarnoskórym kucharzem. Wydawałoby się, że pamiątkowa fotografia nie powinna budzić żadnych kontrowersji. To jednak jej opis przelewa falę goryczy.

"Tolerancja .... jest piekna ... konieczna jest miłością ..,.toleracja w każdym aspekcie #mg na zdjęciu moj ulubiony kucharz #ontario #kanada" - w taki sposób zdjęcie zostało skomentowane przez Magdę Gessler.

Kontrowersyjny wpis Magdy Gessler

Zdjęcie przedstawia wpis Magdy Gessler, zamieszczony na jej profilu na Facebooku (facebook.com/magdagessler.official)

Ciężko nam mówić jak bardzo niezręczna jest to sytuacja i doprawdy nie wiemy nawet jakich słów użyć, by wyjaśnić tę kwestię. Magda Gessler zdaje się sugerować, że osoby o innym kolorze skóry niż biały powinny być jej zdaniem tolerowane... tak jakby kolor skóry podlegać mógł w ogóle pojęciu tolerancji lub nietolerancji.

Wypowiedź spotkała się z dość szybkim odzewem ze strony internautów. Oburzeni fani Magdy Gessler w gorzkich słowach omawiali jej wpadkę.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

"Tolerancja to bardzo źle nacechowane słowo. Każdy, kto je wypowiada, natychmiast ustanawia jakąś hierarchię, w której samego siebie stawia wyżej. Równość, szacunek - to lepsze słowa." - czytamy w jednym z komentarzy pod postem Magdy Gessler. To zaledwie jeden z wielu wpisów krytykujących dziwaczną wypowiedź gwiazdy.

Choć jesteśmy pełni wiary w dobre intencje znanej z "Kuchennych rewolucji" restauratorki, apelujemy by zwracała nieco większą uwagę na słowa, których używa w mediach społecznościowych. Źle dobrany komentarz do fotografii potrafi, jak widzimy, wywołać zamieszanie, ale przede wszystkim może niewyobrażalnie zranić.

źródło: facebook.com/magdagessler.official

Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedziećBardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 17 osób i ponad 700 jest poważnie rannych. Dramatyczny bilans. Nikt zagranicznej katastrofy nie mógł powstrzymać
  2. Andrzej Duda zaproponował nową ustawę dotyczącą aborcji. Jaki pomysł ma prezydent?
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują