Magda Gessler. Wikimedia/SereckiŹródło: Wikimedia/Serecki
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 15 Października 2020

Magda Gessler dostała list. Jego treść jest w sieci, wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

Europosłanka, Sylwia Spurek, wystosowała list do Magdy Gessler z prośbą o jej interwencję. Co restauratorka miałaby zrobić? Otóż jako niekwestionowany autorytet kulinarny w Polsce miałaby zacząć zachęcać Polaków do przejścia na dietę wegetariańską i odnieść się do kwestii skandalicznych warunków, w jakich żyją zwierzęta hodowlane. Gessler nie odpowiedziała jeszcze na wezwanie.

- "Polki i Polacy niezwykle sobie cenią Pani autorytet i imponujący dorobek restauratorski. Poszerza Pani horyzonty kulinarne i uczy, czym jest dobra kuchnia – a jest to nauka bezcenna w kraju, w którym często ograniczamy się do tych samych, powtarzalnych potraw" - pisze Sylwia Spurek.

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejne problemy. Jej plany legły w gruzachAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejne problemy. Jej plany legły w gruzachCzytaj dalej

Magda Gessler zawsze pamiętała o zwierzętach

Co można zobaczyć w "Kuchennych rewolucjach", Magda Gessler zawsze stara się dbać o dobrostan zwierząt. Przede wszystkim ma na uwadze używane podczas gotowania produkty - odrzuca jajka, które należą do kategorii trzeciej, ma nadzieję, że mięso pochodzi z lokalnej hodowli, nie tylko dlatego, by wspomagać miejscowy biznes, ale również mając zaufanie do ludzi, którzy prowadzą mniejsze sklepy, a równocześnie lepiej traktują zwierzęta.

- Informując Polaków o przerażających warunkach, w których trzymane są kury w hodowli klatkowej, przyczynia się Pani do zmniejszenia popytu na produkt okrutnego chowu. Dziękuję Pani za tę wrażliwość i za kroki w stronę kuchni roślinnej. Chciałabym równocześnie zachęcić Panią do kontynuowania tej drogi – odbędzie się to z korzyścią nie tylko dla zwierząt, ale również dla ludzi i środowiska - pisze w swoim liście Sylwia Spurek.

- Jest Pani niekwestionowaną królową kuchni i otwiera Pani oczy Polek i Polaków nie tylko na nowe smaki, ale też inne istotne aspekty żywienia, takie jak jego znaczenie dla zdrowia - dodaje europosłanka.

Po ślubie zaczął się koszmar, Po ślubie zaczął się koszmar, "mówił, że śmierdzi padliną", dom został zdemolowany. Niewyobrażalny dramat, nagłośniony przez TVNCzytaj dalej

Potem Spurek skupia się w liście na kwestiach ekologicznych - podaje informacje związane z powiązaniami wynikającymi z wyniszczającej nie tylko zwierzęta, ale również ziemię masowej hodowli zwierząt. Mówi również o koszmarnych warunkach, w jakich zwierzęta są trzymane i czym są karmione oraz faszerowane (chodzi tu głównie o antybiotyki i środki na szybki wzrost).

- Mam nadzieję, że jako Pierwsza Dama polskiej gastronomii, będzie Pani dalej kierować Polki i Polaków w kierunku coraz to bardziej roślinnym, a więc zarówno odpowiedzialnym, jak i zdrowym, etycznym i smacznym - dodaje na koniec.

Królowa polskiej gastronomii wegetarianką?

Sylwia Spurek przywołała kwestię wegetarianizmu, na który przeszła rok temu Magda Gessler. Znaczne ograniczenie spożycia mięsa sprawiło, że na Instagramie gwiazdy możemy podziwiać wiele nowych, kolorowych potraw, w których nie używa ona wielu produktów zwierzęcych. Do zmiany namówić miał ją syn, Tadeusz, a podyktowana była głównie względami zdrowotnymi - według badań z wiekiem coraz trudniej narządy wewnętrzne trawią mięso.

Ze względu na to, jak pracuje (restaurator musi w końcu próbować wszystkich swoich dań) nie mogła całkowicie porzucić jedzenia mięsa, ale już ograniczenie bardzo wpłynęło na ożywienie wielu z jej przepisów, które stały się kolorowe od nowych smaków.

Widzowie przełączając wczoraj TVP na TVN oniemieli. Kto tak naprawdę był u Danuty Holeckiej?Widzowie przełączając wczoraj TVP na TVN oniemieli. Kto tak naprawdę był u Danuty Holeckiej?Czytaj dalej

Dieta wegetariańska ma również minimalizować ryzyko nowotworów. W czasie trwania konferencji prasowej Fundacji Kwiat Kobiecości, powiedziała, że jedzenie mięsa było dla niej w pewnym momencie, jak aplikowanie sobie trucizny, bo nafaszerowana antybiotykami żywność powodowała u niej wysypkę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak zareaguje Kurski? "Obrzydliwi ludzie, którzy krzywdzą dzieci", gwiazda "Pytania na śniadanie" zaczęła mówić o pedofilii w kościele
2. Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Jest nowe rozporządzenie rządu
3. Zatrważająca moda na TikToku bulwersuje. Dla kilku polubień znęcają się nad malutkimi dziećmi, wszystko trafiło do sieci

źródło: [Onet.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch oszukany na wielkie pieniądze? Skoczek wydał oświadczenie, poznaliśmy całą prawdę
  2. Od dzisiaj po 2080 złotych "na rękę". O pieniądze może starać się duża grupa Polaków
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News