Madeleine McCann zaginęła 13 lat temu w wieku trzech lat. Dziecko zniknęło bez śladu. Po latach pojawiły się nowe fakty w tej sprawie.. HANDOUT/AFP/East NewsŹródło: HANDOUT/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Czerwca 2020

Przełom w sprawie zaginionej malutkiej dziewczynki. Niemiecka prokuratura ostatecznie uznała dziecko, Madeleine McCann za zmarłe

Madeleine McCann zaginęła 13 lat temu w wieku trzech lat. Dziecko zniknęło bez śladu. Ostatni raz dziewczynka widziana była w Portugalii, gdzie przebywała ze swoimi rodzicami na wakacjach. Po latach pojawiły się nowe fakty w tej sprawie. Czy dojdzie wreszcie do przełomu?

Sprawa zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann powraca po latach. Niemieccy prokuratorzy, którzy wyjaśniają sprawę zaginięcia dziecka, zakładają, że dziewczynka nie żyje. O morderstwo podejrzany jest 43-letni Niemiec.

Obrazy WTV"Byłej premier urodził się wnuk a media milczą". Tymoteusz Szydło właśnie stał się ofiarą kolejnych pogłosekCzytaj dalej

Madeleine McCann zaginęła 13 lat temu. Niemiecka prokuratura uznaje ją za martwą

Madeleine Beth McCann urodziła się 12 maja 2003 roku w Leicester w Wielkiej Brytanii. 3 maja 2007 roku, przebywając ze swoimi rodzicami na wakacjach w Portugalii, dziewczynka zaginęła, znikając bez śladu z pokoju ośrodka wypoczynkowego. Zaginięcie dziecka wywołało szereg kontrowersji i niejasności. Teraz pojawiły się nowe fakty w tej sprawie.

Jak podaje BBC, niemieccy prokuratorzy, zajmujący się sprawą, uznają, że dziewczynka prawdopodobnie nie żyje. Podejrzany o morderstwo jest 43-letni Niemiec, który przebywa obecnie w więzieniu. Jego osoba rzuca nowe światło na temat zaginięcia dziewczynki.

Śledczy mają dowody na to, że 43-letni Niemiec przebywał w miejscu, gdzie ostatnio widziana była 3-letnia Madeleine. Był tam obecny w chwili jej zaginięcia i niewykluczone, że to właśnie on za tym stoi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?
2. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

3 czerwca br. policja ogłosiła, ze ma nowego podejrzanego, a jest nim właśnie wspomniany wcześniej mężczyzna. Służby jednocześnie apelują o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Jak poinformował rzecznik rodziny, rodzice zaginionej dziewczynki, Kate i Gerry McCann, są zdania, że najnowsze doniesienia są "potencjalnie bardzo istotne".

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób nowy podejrzany dokonał mordu oraz gdzie mógł ukryć ciało dziewczynki. Policja i prokuratura zakłada taką tezę, jako najbardziej prawdpodobną.

"Można przypuszczać, że oprócz podejrzanego istnieją inne osoby, które mają konkretną wiedzę na temat przebiegu przestępstwa, a być może także miejsca, w którym zostało ukryte ciało" - powiedziała niemiecka policja.

Podejrzanym jest 43-letni Niemiec o szczupłej budowie ciała. Mężczyzna ma około 180 cm wzrostu. Jak informują media, w środę niemiecka policja kryminalna podała informację, że mężczyzna odbywa obecnie karę więzienia w Niemczech za "liczne" przestępstwa na tle seksualnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka

Źródło: BBC / WP / Radio Zet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News