Maciej Wąsik. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Listopada 2019

Wąsik nowym wiceszefem MSWiA. Przypominamy najbardziej absurdalną aferę z jego udziałem. "Jestem gapą, nie złodziejem"

Maciej Wąsik zastąpi Jarosława Zielińskiego na stanowisku wiceszefa MSWiA. Niewiele osób pamięta głośną wycieczkę byłego wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego na stację paliw na warszawskim Wilanowie. Wąsik zatankował ok. 50 litrów paliwa, kupił papierosy i... odjechał.

Do zdarzenia doszło 6 listopada 2010 roku przy ulicy Powsińskiej. Ówczesny kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, zatankował na jednej ze stacji, pokręcił się po niej, po czym wsiadł do swojego peugeota i odjechał bez płacenia.

Grzegorz Wierzchoń, pracownik stacji, nie miał innego wyjścia - wezwał policję.

- W takich przypadkach po kilku minutach w systemie wyświetla się informacja o niezapłaconym paliwie. Natychmiast zawiadamiamy policję i przekazujemy jej nagranie z monitoringu - mówił na łamach se.pl mężczyzna.

O czym w głębi duszy marzy Jarosław Kaczyński? Zapomniane nagranieO czym w głębi duszy marzy Jarosław Kaczyński? Zapomniane nagranieCzytaj dalej

Maciej Wąsik się zagapił

Obecny wiceszef MSWiA trafił na komisariat zupełnie przypadkowo. Przez długi czas nie odbierał wezwań. Minął rok od kradzieży a Wąsik znalazł się pod Pałacem Prezydenckim, gdzie miały miejsce demonstracje. Policjanci wylegitymowali go i ku zdumieniu obydwu stron odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany. Od razu przyznał się do winy.

- Zapłaciłem za inne rzeczy. Zapomniałem o paliwie. Później tego nie sprawdziłem. Jestem gapą, nie złodziejem. Jest mi przykro. Poddam się karze z nawiązką. Zapłacę 500 złotych - mówił na łamach se.pl, były wiceszef CBA.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Patryk Jaki ogłaszał wczoraj zwycięstwo w PE. Ale my mamy nagranie

2. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?

3. Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludzi

4. Dziecko umarło z niedożywienia i zaniedbania. TVP Info: winna dieta wegańska

5. Banki rozdają pieniądze. Możesz dostać w prezencie nawet 430 zł

6. Ojciec zszedł do piwnicy po ziemniaki, za nim żona, syn i babcia. Wszyscy nie żyją przez jeden błąd, który popełnia wielu z nas