Maciej Kuroń śmierć. Public Domain PicturesŹródło: Public Domain Pictures
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 21 Sierpnia 2020

Prawdziwe przyczyny śmierci Macieja Kuronia. Myślał, że jest chory na grypę, chwilę później już nie żył

Maciej Kuroń zmarł nagle i niespodziewanie w wieku 48 lat. Odszedł w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, co na zawsze odbiło piętno na jego rodzinie. Niestety okres świąteczny jego bliskim najprawdopodobniej będzie się już zawsze kojarzył ze śmiercią.

W domu w Izabelinie pozostawił ogromną spiżarnię, która po brzegi była wypełniona jego przysmakami oraz wekami. Tygodniami przygotowywał wszystko na święta. 

TVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesieniaTVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

Maciej Kuroń - przyczyny śmierci i życiorys

Maciej Kuroń odszedł z tego świata 25 grudnia 2008 roku. Mieszkał w domu w Izabelinie, zaraz obok stolicy. Znany był nie tylko jako kucharz, ale również jako słynny opozycjonista. Do tej pory fani i bliscy nie potrafią pogodzić się z jego śmiercią. To ogromna strata dla świata medialnego, politycznego i gastronomicznego. Na swojej stronie pozostawił aż 2,5 tys. przepisów. 

Jak doszło do tej tragedii? Wszystko wydarzyło się nagle i niespodziewanie. Maciej Kuroń spędzał wyjątkowy świąteczny czas w towarzystwie rodziny i najbliższych. Zaczął się kiepsko czuć, ale był przekonany, że to pierwsze objawy grypy. Nic bardziej mylnego. Domownicy od razu wezwali pogotowie, a pod jego posesją chwilę później pojawiły się trzy karetki. Niestety nie było już szans, aby go uratować, a lekarze byli bezradni, nie mogli nic zrobić. Jako przyczynę jego śmierci podano ciężką niewydolność krążenia.

Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkołyFilmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkołyCzytaj dalej

Maciej Kuroń zmarł z powodu niewydolności krążenia. „Odszedł w domu, który stworzył, wśród najbliższych, których ukochał. Wszystko stało się tak nagle” - pisano na jego stronie internetowej zaraz po śmierci. Przed ogromną karierą kulinarną długo poszukiwał, nie wiedział, co tak naprawdę chce robić w życiu. Był synem Jacka Kuronia, znienawidzonego przez władze PRL. W mieszkaniu Kuroniów na warszawskim Żoliborzu odbywały się spotkania opozycjonistów. Miały tam miejsce także wykłady uniwersytetu latającego, które zostały przerwane niespodziewanie przez tzw. "bezpiekę".

Maciej już jako mały chłopiec wiele widział i był bardzo doświadczony przez życie. Wiele lat temu został skatowany razem z mamą. Przeciwnicy Jacka Kuronia zaatakowali jego rodzinę w ramach zemsty.

– Wszyscy pamiętają Macieja jako wspaniałego człowieka, który miał przede wszystkim ogromne serce. On kochał ludzi, świat i odszedł z przekonaniem, że nikogo nie wolno skrzywdzić. Był nie tylko autorytetem kulinarnym, był również autorytetem na życie dla swoich dzieci i dla swojej żony – mówiła w rozmowie z Faktem menedżerka Kuronia Małgorzata Weremczuk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechał motocyklem, jest w stanie ciężkim. Druzgocące zdarzenie w Warszawie
  2. Szumowski kłamał ws. respiratorów dla WOŚP?
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryte

Źródło: [Fakt]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!