Maciej Gdula wychodzi ze studia. Youtube/Telewizja RepublikaŹródło: Youtube/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Lutego 2020

Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

Maciej Gdula, poseł Lewicy wyszedł ze studia programu "7x24", nadawanego Polskim Radiu i Telewizji Republika. Mimo próśb prowadzącej, Katarzyny Gójskiej nie cofnął się w swojej decyzji.

Jednym z tematów poruszanych w programie była reforma sądownictwa. Poza Gdulą w studio obecny był również m.in. Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie jego wypowiedź rozsierdziła posła Lewicy. Odniósł się bowiem do jednego z ostatnich tweetów Gduli, nazywając jego słowa "hańbiącymi i żenującymi".

Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęciaCo się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęciaCzytaj dalej

- To niesprawiedliwe, aby za działania rządu PiSu, który poparło tylko 8 z 38 mln Polaków, odpowiadali wszyscy obywatele i obywatelki Polski. Dlatego sankcje powinny być nałożone bezpośrednio na tych, którzy realnie niszczyli praworządność, czyli polityków PiS - brzmiał tweet, którego treść ocenił Kaleta.

Maciej Gdula wychodzi ze studia

Poseł odpowiedział, że jest dumny ze swojego tweeta i zaczął wyjaśniać o co dokładnie mu chodziło. Tłumaczył jak ważne jest traktowanie Polski, jako immanentnej części Unii Europejskiej.

 - Jeżeli chodzi o kary dla PiS, to moja wypowiedź pojawiła się w określonym kontekście - refleksji na tym, jakie będą konsekwencje łamania praworządności przez Prawo i Sprawiedliwość dla Polski i czy będzie to powiązane z cięciami w funduszach. Jeżeli jest ktoś, kto narusza reguły, podkłada ładunki wybuchowe pod fundamenty, to nie może być tak, że cierpi cały kraj i wszyscy Polacy będą dotknięci... - tłumaczył dalej, kiedy nagle przerwała mu prowadząca, dopytując o wspomniane "ładunki".

- Mówi pan o podkładaniu ładunków pod fundamenty. To co, ktoś chce wysadzić Parlament Europejski? Niech pan mówi konkretnie - apelowała Gójska mimo próśb Gduli o możliwość dokończenia wypowiedzi.

- Zaraz wyjdę ze studia, jak słowo daję - odpowiedział.

- Panie pośle, pan mnie nie straszy. Ja jestem wyjątkowo odporna - mówiła Gójska ale to nie powstrzymało posła, który opuścił studio prowadzonego przez nią programu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światową

2. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski