Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. https://www.instagram.com/maciej_dowbor
Źródło: https://www.instagram.com/maciej_dowbor
Wszystkie wideo autora Marta Idzikowska
Autor Marta Idzikowska - 23 Października 2020

Gwiazda "M jak Miłość" przerwała milczenie ws. swojej tragedii. Media nie wiedziały, co przechodziła

Joanna Koroniewska, znana z serialu "M jak Miłość", podzieliła się z internautami przykrym wyznaniem. Aktorkę spotkała osobista tragedia, którą wcześniej nie dzieliła się z mediami. Teraz jednak przerywa milczenie.

W czwartek zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zakazaniu w naszym kraju aborcji w przypadku choroby lub ciężkiego uszkodzenia płodu. Sprawę komentuje wiele gwiazd, które są oburzone takim obrotem spraw. Jedną z osób, które skrytykowały decyzję jest Joanna Koroniewska, aktorka grająca w serialu "M jak Miłość". Po tym, jak spadła na nią fala hejtu, jakoby chciała "zabijać swoje dzieci", kobieta podzieliła się na swoim Instagramie szokującym wyznaniem.

Uwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszczUwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszczCzytaj dalej

Wstrząsający wpis aktorki

Joanna Koroniewska, gwiazda serialu "M jak Miłość", zdobyła się na szczere i dramatyczne wyznanie. W swoim instagramowym poście wyznała, że w swoim życiu poroniła aż 6 razy. Koroniewska ma dziś dwójkę z prezenterem Maciejem Dowborem, jednak w ciąży była 8 razy. O swoim dramacie zdecydowała się opowiedzieć, aby wesprzeć kobiety, które nie będą mogły dokonać aborcji w przypadku poważnego uszkodzenia płodu.

Gwiazda "M jak Miłość" opisuje w poście swoje uczucia i prosi o dodanie otuchy. Bardzo przeżywa słowa części internautów, które sugerowały, że chce zabijać własne dzieci. Koroniewska zdecydowanie podkreśla, że odgradza się od takich zarzutów. Po tym wstępie aktorka przystępuje do bolesnego wyznania.

- W moim życiu przeżyłam wiele. Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. - pisze gwiazda. Opisuje, jak 13 lat po pierwszym poronieniu miała dwuletnią przerwę w staraniu się o kolejne dziecko. Nie mogła się pozbierać, odczuwając ból i niemoc.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Aktorka "M jak miłość" opisuje poczucie winy i wstyd wynikające z min. wykonywania zabiegów łyżeczkowania. Kobieta ukrywała swoje poronienia, uważając że to jej sprawa, i walczyła ze samą sobą i ciężarem, który w sobie nosiła.

Koroniewska wyznaje, że gdy urodziła się jej starsza córka, było jeszcze gorzej. Pojawił się strach, czy dziecko będzie zdrowe, czy ktoś dowie się o poronieniach. Nikt, oprócz męża gwiazdy "M jak Miłość" nie wiedział, co kobieta czuje i w jakim jest stanie. - Kobieta milczy. Często. Dusi ją. To stan nie do opisania. Takich historii ma wiele. I wciąż je tłumi. Bo cierpi. Ból nie do opanowania... Przez wiele lat nie mogłam o tym mówić. Nadal jest mi ciężko. To emocje nie do opisania. - opisuje rozżalona aktorka.

Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Czytaj dalej

Gwiazda podkreśla, że jej głęboko skrywana historia jest niczym w porównaniu do losu kobiet, które wiedzą, jaki los spotka ich dziecko. - Kiedy słyszę, że „miało być chore a urodziło się zdrowe” to aż mnie krew zalewa. Graj w ruletkę. Próbuj. Ile wytrzymasz. NIKT NIE SIEDZI w naszych głowach. Nikt nie wie ILE jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć A teraz mogę tylko napisać, że jestem przerażona i boję się co za parę lat spotka moje ukochane Córeczki. - martwi się kobieta.

Joanna Koroniewska z dzieckiem

Źródło screena: https://www.instagram.com/joannakoroniewska/

Gwiazda kończy swoją wypowiedź zapewniając, że będzie głośno mówić o swoim sprzeciwie wobec decyzji władzy, gdyż nie chodzi tu o dokonywanie aborcji bez powodu, a o danie prawa to decydowania.

Screen służący za zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnego Instagrama Macieja Dowbora, https://www.instagram.com/maciej_dowbor.

Bardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćBardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pełnomocnik rządu się wygadał. Wielu łapie się za głowy, chodzi o podróże Polaków
  2. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów