M jak miłość. flickr.com/Shawn Carpenter (CC BY-SA 2.0)
Źródło: flickr.com/Shawn Carpenter (CC BY-SA 2.0)
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Października 2020

Nie żyje kolejna gwiazda "M jak miłość". Przykre doniesienia, zmarł niezwykle ceniony aktor i reżyser

Aktor "M jak miłość" nie żyje. Henryk Boukołowski zmarł w wieku 83 lat. Informacje o jego śmierci zostały przekazane przez największe media. Wyjątkowo przykre doniesienia dotkną fanów popularnego serialu.

W ostatniej chwili przekazano doniesienia w sprawie reżysera oraz aktora "M jak miłość". Henryk Boukołowski, bo o nim mowa, zmarł 4 października. Przypomnijmy, że mężczyzna jest jednym ze współzałożycieli Teatru Adekwatnego. Pierwsze kroki w branży stawiał już w 1958 roku. Występował wówczas w Teatrze Ateneum. Członek zespołu "M jak miłość" odgrywał czołowe role w aż kilkudziesięciu filmach oraz serialach. Artysta cieszył się niesamowitym uznaniem opinii publicznej.

Niespodziewana decyzja Roberta Mazurka. Kontrowersyjne słowa, mogą być zaskoczeniem dla wieluNiespodziewana decyzja Roberta Mazurka. Kontrowersyjne słowa, mogą być zaskoczeniem dla wieluCzytaj dalej

Aktor "M jak miłość" nie żyje. Henryk Boukołowski miał 83 lata.

Henryk Boukołowski był laureatem najwyższych odznaczeń państwowych. Zmarły uzyskał między innymi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi. Jego talent znacznie przyczynił się do rozwoju polskiej kultury. Pierwsze doniesienia o jego śmierci zostały przedstawione przez Polską Agencję Prasową. Medium przekazując wiadomości, powołało się na informacje prezesa Teatru Adekwatnego, Tomasza Wójcika, który był opiekunem prawnym aktora "M jak miłość". Wciąż nie wiemy, co było przyczyną śmierci artysty. Najbardziej prawdopodobny jest podeszły wiek reżysera.

Nieżyjący twórca współpracował między innymi z Kazimierzem Kutzem, Januszem Majewskim oraz Jerzym Wójcikiem. Gwiazda "M jak miłość" miała też uzdolnienia lektorskie. Wielokrotnie partycypował w radiowych słuchowiskach. Jego głos mogą pamiętać osoby, które jako dzieci słuchały popularnych bajek muzycznych. Artysta urodził się w 1937 roku. Pozostawał aktywny zawodowo aż do 2005 roku. Na scenie grał przez prawie 50 lat. Śmierć dawnego członka obsady "M jak miłość" poruszyła jego bliskich. Nie podano jeszcze informacji dotyczących pogrzebu reżysera.

Pod domem polityka PiS wyrzucono odchody. Pewna grupa społeczna zwyczajnie ma dość, czują się zawiedzeniPod domem polityka PiS wyrzucono odchody. Pewna grupa społeczna zwyczajnie ma dość, czują się zawiedzeniCzytaj dalej

Aktor wystąpił w kilku, pierwszych odcinkach "M jak miłość". Partycypował wówczas w rozwijaniu wątku Marty Mostowiak. Produkcja Telewizji Polskiej przydzieliła mu rolę przewodniczącego wydziału karnego Sądu Okręgowego w Warszawie. Przypomnijmy, że premiera kultowego serialu miała miejsce w 2000 roku, czyli 5 lat przed przejściem Henryka Boukołowskiego na emeryturę. "M jak miłość" było jednym z ostatnich projektów, w którym brał udział zmarły.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robił dobrą minę do złej gry, ale wszystko się nagrało. Mateusz Morawiecki wygwizdany
2. Masz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywczą
3. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja

Źródło: [PAP/Telemagazyn/Wikipedia]

Popularna youtuberka zakażona. Rozgoryczona skarży się w mediach: Popularna youtuberka zakażona. Rozgoryczona skarży się w mediach: "Nasz system jest niewydolny"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 32 tys. zł dopłaty. Wystarczy, że masz odpowiedni typ domu
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  4. Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyć
  5. TVP już powinno się martwić? Liczby są nieubłagane, doniesienia mówią wszystko
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo

Źródło: [Wirtualna Polska]