Łukasz Szumowski powinien podać się do dymisji?. (zd. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zd. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Maja 2020

Czy Łukasz Szumowski zostanie odwołany? Polki i Polacy są jednoznaczni, sondaż nie pozostawia złudzeń

Łukasz Szumowski powinien podać się do dymisji? Jak wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej", tego właśnie oczekuje spora część społeczeństwa. Aż ponad 40 proc. badanych jest zdania, że obecny minister zdrowia powinien zostać odwołany.

Aż 40,1 proc. ankietowanych uważa, że Łukasz Szumowski, który obecnie pełni funkcję szefa resortu zdrowia, powinien zostać odwołany. Wynika to z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej". Przeciwnego zdania jest 32,8 proc. badanych, którzy wzięli udział w ankiecie. Wyniki sondażu opublikowało m.in. RMF24.pl.

Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoJacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Łukasz Szumowski powinien podać się do dymisji? Tego chcą Polski i Polacy. Najnowszy sondaż

Ankietowanym w przeprowadzonym przez SW Research sondażu, na zlecenie "Rzeczpospolitej", zadano następujące pytanie: "Czy Pani/Pana zdaniem minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany ze stanowiska w związku z stawianymi mu przez opozycję zarzutami?". Ich odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń.

Za dymisją obecnego ministra zdrowia jest 40,1 proc. respondentów, przeciwnych temu jest 32,8 proc. ankietowanych, zaś 27,1 proc. badanych osób nie ma zdania w tej sprawie.

Łukasz Szumowski na antenie TVP Info został w czwartek zapytany, czy ma sobie coś do zarzucenia w związku z przedstawianymi mu w ostatnim czasie zarzutami. Zarzuty te mają związek z aferą finansową jego rodziny, udziałami brata oraz aferą maseczkową.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duchowny skrzywdził Martę na śmietniku, wracała do domu w koszmarnym stanie. Najstraszniejszy opisany przypadek
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Jak ocenił szef resortu zdrowia, nie ma sobie nic do zarzucenia i jest to tylko "polityczna nagonka związana z kalendarzem wyborczym". - To są czysto polityczne, awanturnicze doniesienia, które nie mają żadnego uzasadnienia poza kalendarzem wyborczym, bo te fakty były znane od dwóch, trzech lat i wtedy nie budziły niczyich emocji - powiedział Szumowski na antenie TVP Info.

Łukasza Szumowskiego na antenie RMF FM bronił także gość Krzysztofa Ziemca, lider Porozumienia i były wicepremier - Jarosław Gowin. "Pan prof. Łukasz Szumowski wtedy, kiedy zaproponowałem mu stanowisko wiceministra w resorcie nauki, uprzedził mnie o tym, że firma jego brata stara się i zdobywa skutecznie granty w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Ustaliliśmy wtedy, że Łukasz będzie się trzymał jak najdalej od NCBiR, nie będzie podejmował żadnych decyzji - zapewnił były minister nauki. W każdym ministerstwie jest tak, że gdy jeden z ministrów np. wyjeżdża na negocjacje do Brukseli, zastępuje go inny z wiceministrów. To jest zastępstwo czysto formalne. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pan minister Szumowski żadnych decyzji ws. grantów przyznawanych przez NCBiR nie podejmował - oświadczył Gowin. "Żadnego konfliktu interesów nie było. To zupełnie pozorna zbieżność dat" - zapewnił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Gdańsk: Fałszywi policjanci, barykadowanie, gigantyczna bijatyka. Zatrważające sceny, wszystko w biały dzień
  4. Jacek Kurski jednak zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kuriozalny zwrot akcji
  5. Iwona Wieczorek może zostać niebawem odnaleziona? Nowe informacje w głośnej sprawie
  6. Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?

Źródło: RMF FM / Rzeczpospolita / TVP Info

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News