Łukasz Szumowski dymisja. Flickr / KPRMŹródło: Flickr / KPRM
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 29 Lipca 2020

To koniec kariery Łukasza Szumowskiego? Do mediów trafiły zadziwiające przecieki

Łukasz Szumowski odejdzie ze stanowiska ministra zdrowia? Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, polityk zastanawia się obecnie nad porzuceniem teki przy okazji zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Do pozostania ma go jednak namawiać Mateusz Morawiecki.

W dobie pandemii koronawirusa Łukasz Szumowski szybko stał się jedną z najważniejszych twarzy Zjednoczonej Prawicy. Sam minister ewidnentnie nie był zadowolony z ogromnego zainteresowania mediów oraz narastającego szumu wokół swego nazwiska. Jak od jakiegoś czasu donoszą media, polityk jest już bardzo zmęczony aferami wokół trefnych inwestycji resortu oraz statusu majątkowego własnej rodziny.

PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekrętPKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekrętCzytaj dalej

Łukasz Szumowski ma rozważać odejście z Ministerstwa Zdrowia

Reporter RMF FM Patryk Michalski dowiedział się dziś, że ze względu na powyższe przeszkody Łukasz Szumowski rozważa ostateczne odejście z Rady Ministrów. Co ciekawe, Mateusz Morawiecki nie chce ponoć jego dymisji i namawia do pozostaniu na stanowisku. Ostateczną decyzję podejmie jednak oczywiście sam szef resortu zdrowia. Jak donoszą media, poznamy ją tuż po wakacjach, kiedy ma dojść do zapowiadanej rekonstukcji rządu.

Prowadzący Prowadzący "Dzień Dobry TVN" padł ofiarą oszustów, bardzo przykre. O wszystkim opowiedział, ostrzega innychCzytaj dalej

Dziennikarz RMF FM próbował skontaktować się z Łukaszem Szumowskim, aby potwierdzić zdobyte informacje. Minister odebrał telefon, jednak nie chciał udzielić jednoznacznego komentarza. Przekazał jedynie, że przebywa obecnie na urlopie, więc nie zamierza podejmować tematów politycznych. Zamiast tego chce skupić się na odpoczynku oraz rodzinie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
 

Co ciekawe, jeszcze niedawno sam Szumowski przekonywał, że nie zamierza odchodzić ze stanowiska. Z czasem ma być jednak coraz bardziej zmęczony i znużony wzmożoną pracą, ale także zamieszaniem wokół swego życia prywatnego. Tego, czy ostatecznie rzeczywiście zrezygnuje z teki, dowiemy się jednak najpewniej dopiero za kilka tygodni.

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam: ”Kobiety po 30 roku życia nie interesują facetów. Wolimy mieć młode i atrakcyjne, bez żadnych zmarszczek”
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. 22 osoby nie żyją. 21 rannych. Dramatyczny bilans tragedii. Porażające wieści ze świata

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!