Łukasz Szumowski. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Lipca 2020

Łukasz Szumowski przekazał kluczowe dla Polek i Polaków informacje. Nie ma jednak dobrych wieści

Łukasz Szumowski przyznał, że w Polsce zakończyła się pierwsza fala zachorowań. Zaleca jednak, aby przygotować się na najgorsze. W rozmowie z portalem Medonet zaapelował o cierpliwość, pokorę oraz stosowanie się do zaleceń sanepidu i Ministerstwa Zdrowia.

- Trzeba mieć pełną pokorę i przygotowywać się na najgorsze, licząc na najlepsze - wskazuje redakcji Medonetu Łukasz Szumowski. Pandemia w Polsce nie wywołała strat porównywalnych do wydarzeń w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, czy we Włoszech. Rząd Mateusza Morawieckiego, mimo to, musiał podjąć wiele radykalnych decyzji, aby zatrzymać drastyczny wzrost zachorowań. Od kilku miesięcy żyjemy zgodnie ze ścisłymi zasadami reżimu sanitarnego. 

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Łukasz Szumowski: Pojawia się ogromny problem z mieszaniem się potencjalnych chorych

Obowiązek zakrywania ust oraz nosa, zamrożenie gospodarki oraz społeczny dystans stały się naszą codziennością. Trzeba przyznać, że do załagodzenia obostrzeń w Polsce doszło nie tylko dzięki sprawnym reakcjom Zjednoczonej Prawicy, ale też społecznej solidarności. W mediach organizowano wiele oddolnych akcji informacyjnych. Polki i Polacy dobrowolnie oferowali też sobie pomoc. Minister zdrowia w rozmowie z Medonetem przyznał, że pierwsza fala zachorowań dobiega końca. Przeciwnicy rządu mogą się z tym nie zgadzać przez wzgląd na rosnące ilości zakażonych, jednak prawdziwym problemem mogą być wydarzenia, które rozegrają się na jesieni. 

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

Minister zdrowia deklaruje, że wystąpienie jednocześnie grypy i koronawirusa może powodować kolejne trudności w pracy lekarzy. Niewykluczone, że dojdzie do mieszania się chorych. Szumowski tłumaczy Medonetowi, że do zakażeń nie dochodzi na polskich ulicach, a w zakładach pracy, placówkach ochrony zdrowia oraz na weselach. Wbrew kryzysowi gospodarczemu nakłady na medyków nie spadną poniżej 6% PKB. 

 - Pamiętajmy, że w tej chwili ruszyły już przygotowania do jesieni. To jest ogromne wyzwanie i logistyczne i medyczne i organizacyjne. Bo jeżeli popatrzymy na infekcje górnych dróg oddechowych w czasie sezonowej grypy, to jest to tygodniowo kilkaset tysięcy osób. Pojawia się więc ogromny problem z mieszaniem się potencjalnych chorych na COVID-19 i osób, które mają grypę. To niewątpliwie będzie wyzwanie - deklaruje przedstawiciel Rady Ministrów dla Medonetu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych 2. Wreszcie ujawniono, ile Jacek Kurski zarobił jako prezes TVP. Kosmiczne kwoty, wielu Polaków może jedynie pomarzyć 3. Wakacyjne 500 plus z ograniczonym czasem. Znamy już termin ważności świadczenia 

Łukasz Szumowski informuje, że obecny wzrost zakażonych wynika z obecnie zarejestrowanych ognisk koronawirusa. Minister uważa, że wygaszanie źródeł sprowadzi statystyki do poziomu 300 chorych dziennie. - Na pewno czekamy na szczepionkę. Jest już testowana na ludziach, więc liczymy na to, że niedługo będziemy mogli ją zaproponować również polskim pacjentom. [...] Nam udało się epidemię wypłaszczyć, co oznacza, że dość długo schodzimy z tego wypłaszczenia - deklaruje w rozmowie z Medonetem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś druga rocznica śmierci Kory. Siostra ujawniła, jakie były ostatnie słowa gwiazdy
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Pieniądze z UE uzależnione od praworządności? Niejasna sytuacja Polski
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Źródło: [Medonet "Minister zdrowia: pierwsza fala jest już za nami, ale wirus nie znika" 27.07.20]