Łukasz Szumowski przekazał informację o tendencji spadkowej w większości polskich województw. (zdj.il.) Flickr / KPRMŹródło: (zdj.il.) Flickr / KPRM
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Jak wygląda sytuacja w ogniskach wirusa? Stanowcze słowa Łukasza Szumowskiego, wreszcie ujawnił szczegóły

Łukasz Szumowski na zwołanej konferencji prasowej, tłumacząc niejako kolejne poluzowanie obostrzeń, przekazał informacje na temat sytuacji epidemicznej w Polsce. Zdaniem ministra zdrowia tylko w trzech z polskich województw nie odnotowano dotychczas wyraźnej tendencji spadkowej. Szef resortu przekazał także, że wszyscy górnicy zostali już przebadani.

– Ogromna większość Polski w tej chwili już ma tendencję spadkową w przebiegu epidemii – przekonywał cytowany przez Interię Łukasz Szumowski. – To jest oczywiście województwo śląskie, łódzkie i wielkopolskie, natomiast większość zachorowań dotyczy bardzo dużo ognisk, o których państwo słyszeliście, o ogniskach w kopalniach, o ogniskach w fabryce mebli – dodał.

Jarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówJarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówCzytaj dalej

Łukasz Szumowski: "Transmisji poziomej jest już niewiele"

W opinii ministra zdrowia ogniska epidemii zostały szybko wykryte, co pozwoliło na precyzyjną reakcję rządzących. – W tej chwili już wszyscy górnicy są przebadani, badamy rodziny tych osób, które są chore, w związku z tym jeszcze przez parę dni na pewno te spływające wyniki będą stosunkowo wysokie, natomiast to są osoby, które już są w kwarantannie – przekazał. Szef resortu poinformował ponadto, że na zlecenie ministerstwa przeprowadzono niemal 40 tysięcy testów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żółte alarmy w trzech województwach, już się zaczęło. Może być niebezpiecznie, eksperci IMGW ostrzegają
2. Szykują się nowe, wysokie mandaty. Surowe kary będą związane z pandemią koronawirusa

– Transmisji poziomej, która nas tak niepokoi – transmisja pozioma oznacza, że możemy się wzajemnie zarazić na ulicy, możemy się zarazić wzajemnie gdzieś w przestrzeni publicznej – tej transmisji poziomej jest już niewiele – przekonywał podczas konferencji Łukasz Szumowski.

Zdaniem ministra już niedługo możemy spodziewać się oczekiwanej tendencji spadkowej również we wspomnianych trzech województwach, w których sytuacja jest obecnie najpoważniejsza. Zapewniono, że według wszelkiego prawdopodobieństwa już za kilka dni "cała Polska będzie miała ewidentnie tą tendencję spadkową".

Jak podaje interia.pl, Szumowski zwrócił jednak uwagę, że nadal musimy mieć świadomość, że epidemia w każdej chwili może na powrót przybrać ostrzejszą formę. – Ona jest, na pewno mogą się pojawiać ogniska, dlatego ten dystans społeczny – zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wadliwe maseczki dostarczone Polsce mają zostać zniszczone
  2. Siłownie i baseny będą znów otwarte. Rząd podał datę, wiemy od kiedy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Wielka radość na wakacje. Otwierają uwielbiane miejsca

Źródło: interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News