Łukasz Szumowski odniósł się do ewentualnego "drugiego uderzenia" epidemii.. Flickr / KPRMŹródło: Flickr / KPRM
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Łukasz Szumowski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" odniósł się do ewentualnego "drugiego uderzenia" epidemii. Minister zdrowia wyraził nadzieję, że sytuację udałoby się opanować, zapewniając, że rządzący mają narzędzia, by "kontrolować tego potwora". Szef resortu odniósł się również do tego, ile jeszcze będziemy musieli poczekać na zniknięcie COVID-19.

– Udało się wprowadzić sieć szpitali jednoimiennych, mamy infrastrukturę, ponad 120 laboratoriów wykonuje testy – zapewnił, cytowany przez Onet, minister Szumowski, dodając, że rząd wypracował już narzędzia do reagowania na duże ogniska epidemii, wobec czego ewentualna druga fala pandemii powinna być mniej groźna.

Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Czytaj dalej

Łukasz Szumowski: "Drugiego lockdownu nie da się zrobić"

Warto dodać, że odnosząc się do wspomnianej ewentualności pogorszenia sytuacji epidemicznej w Polsce, szef resortu zdrowia przekazał, że "drugiego lockdownu nie da się zrobić".

Łukasz Szumowski zapewnił także, że z ogromnym dystansem podchodzi do wszelkich teorii spiskowych dotyczących wirusa. – Teoria dotycząca spisku Billa Gatesa jest oderwana od rzeczywistości – ocenił i dodał, że "z wiedzy naukowej wynika, że szansa na wyprodukowanie tego typu wirusa jest niewielka".

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
2. Resort Sprawiedliwości planuje kolejną, dotkliwą karę. Możesz stracić nawet 3 tys. zł

Minister zdrowia, pytany, kiedy skończy się epidemia, po raz kolejny przekazał, że wydarzy się to dopiero w momencie wynalezienia szczepionki. Zdaniem Szumowskiego wirus pozostanie z nami przez kolejny rok bądź półtora. Nie możemy mieć więc wątpliwości co do tego, że czekają nas jeszcze miesiące izolacji oraz choć częściowych ograniczeń.

Warto dodać, że zapowiedziano "regionalne" znoszenie zakazu zakrywania nosa oraz ust w miejscach publicznych. – Pierwsze będą województwa z najmniejszą liczbą zachorowań – zapewnił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersyjna decyzja w Kołobrzegu. Dotyczy między innymi sieci 5G
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
  4. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"
  5. Spod siedziby Trójki wciągnęli kobietę do radiowozu. "Proszę mnie zostawić", porażające nagranie
  6. Wygląda jak śmieć, ale jest bardzo niebezpieczny. Nie dotykaj i ostrzegaj innych

Źródło: onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News