Łukasz Szumowski ma wkrótce poinformować wraz z premierem Morawieckim o dacie otwarcia kin.. (zd. il.) flickr.com/Kancelaria PremieraŹródło: (zd. il.) flickr.com/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Maja 2020

Łukasz Szumowski ma potwierdzić informacje, przekazane przez wiceminister. Podała datę otwarcia kin

Łukasz Szumowski ma wkrótce poinformować wraz z premierem Mateuszem Morawieckim o konkretnej dacie otwarcia kin w Polsce. Wiceminister rozwoju zdradziła, kiedy mniej więcej może to nastąpić. Wskazała pierwszą połowę czerwca. Czy to oznacza, że już niedługo będziemy mogli wybrać się na film do kina? Wiele na to wskazuje, a wszystko to w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki.

- Otwarcie kin w Polsce może nastąpić w pierwszej połowie czerwca - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dokładną datę mają podać wkrótce minister Szumowski i premier Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościKoronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościCzytaj dalej

Łukasz Szumowski i premier mają wkrótce podać konkretną datę otwarcia kin

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk gościła w poniedziałek na antenie radiowej Jedynki. Podczas rozmowy padło m.in. pytanie, kiedy można oczekiwać otwarcia kin w Polsce. Nieoficjalnie mówiło się wcześniej o terminie 1 czerwca. Semieniuk nie wskazała co prawda tej daty, jednak wspomniała o pierwszej połowie czerwca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Można składać wnioski o dwa nowe zasiłki. Zyskać może bardzo wiele osób
2. Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministra

"Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca. Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju" - poinformowała wiceminister na antenie radia. Semeniuk podkreśla jednocześnie, że o konkretnej dacie poinformują premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski i ostateczna decyzja należy głównie do nich.

Wiceszefowa ministerstwa rozwoju powiedziała, że już od kilkunastu tygodni trwają w resorcie konsultacje z różnymi branżami, które dotyczą ich powrotu do działalności w dobie pandamii. Celem resortu jest bowiem to, aby przygotować pracowników poszczególnych branży do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

"W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy" - dodała Semeniuk. "Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować" - poinformowała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: Polskie Radio Program I / Radio Zet / PAP