Łukasz Szumowski prognoza. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 23 Kwietnia 2020

Czy czeka nas druga fala zachorowań? Łukasz Szumowski ujawnił strategię walki z wirusem na następne miesiące

Łukasz Szumowski udzielił rozległego wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Minister zdrowia zmierzył się między innymi z pytaniem o strategię walki z COVID-19 na najbliższe miesiące. Przekazał także, czy jego zdaniem jesienią może realnie dojść do drugiej fali zachorowań.

Minister Szumowski w rozmowie z PAP przekazał najnowsze wieści o sytuacji w polskich szpitalach zakaźnych i jednoimiennych. Wskazywał także na fakt, iż służba zdrowia musi powoli wracać do dawnego trybu pracy, aby móc pomagać także pacjentom z innymi niż COVID-19 dolegliwościami. Szef resortu przekonuje od dłuższego czasu, iż aby tak się stało, należy doprowadzić do chociaż częściowego otwarcia gospodarki.

Jej historia poruszyła serca setek tysięcy Polaków. Niestety, choroba zaatakowała ponownie, 20-letnia Magda nie żyjeJej historia poruszyła serca setek tysięcy Polaków. Niestety, choroba zaatakowała ponownie, 20-letnia Magda nie żyjeCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o najbliższych miesiącach batalii z wirusem SARS-CoV-2

W czasie wywiadu Szumowski został więc zapytany o strategię, jaką w walce z COVID-19 przyjmie Polska. Jego odpowiedź okazała się bardzo stanowcza, a przy tym prosta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nazywają ją drugą Holecką. Wiemy, kto jest ojcem jej dziecka, ujawniono rodzinne sekrety nowej prezenterki "Wiadomości"
2. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania

- Strategia jest niezmienna. Musimy zachować dystans społeczny. Każda osoba podejrzana o kontakt z zakażonym idzie na kwarantannę i musi mieć wykonany test. Chorzy trafiają jak najszybciej do szpitala lub, jeżeli nie ma takiego wskazania, do izolatorium lub na izolację domową. Najważniejsze nadal pozostaje ograniczenie naszych kontaktów. Im mniej kontaktów, tym mniej możliwości wzajemnego zakażania. No i oczywiście musimy systematycznie powiększać pulę wykonywanych testów. Liczę, że tu pomocne będą te szybkie testy antygenowe - przekazał minister Szumowski, po chwili odnosząc się także do pytania, czy spodziewa się drugiej fali zachorowań jesienią, gdy zaatakuje nas też grypa.

- Co do drugiej fali zachorowań, to musimy być przygotowani, że ona nadejdzie i że stanie się to jesienią - zaznaczył w bezpośredni sposób szef resortu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media

Źródło: PAP