Łukasz Szumowski rozważa swoją dymisję z funkcji ministra zdrowia?. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Maja 2020

Łukasz Szumowski zrezygnuje? Padły wiele mówiące słowa, nikt się nie spodziewał

Łukasz Szumowski rozważa swoją dymisję z funkcji ministra zdrowia? W najnowszym wywiadzie dla Interii szef resortu przyznał, że wcale nie musi być dłużej ministrem. Ma to związek głównie z ostatnimi kontrowersjami wokół polityka, jego działań, a także rodziny. Podkreśla jednak swoją mocną pozycję i fakt, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

W rozmowie z Łukaszem Szpyrką, dziennikarzem portalu Interia, szef resortu zdrowia odpowiedział na wiele pytań dotyczących jego osoby i funkcji, jaką pełni. Poruszona została także kwestia ewentualnej rezygnacji Szumowskiego ze stanowiska ministra zdrowia. Co powiedział?

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski rozważa swoją dymisję z funkcji ministra zdrowia?

"Panie ministrze, głośna jest teraz sprawa pana i pańskiej rodziny. Narracje są dwie. Pierwsza: brat ministra, zupełnie niezależnie od ministra, pobierał z rządowej kasy duże pieniądze, również w środku pandemii. Druga: urzędujący minister, za pośrednictwem swojego brata kupuje w czasie pandemii od znajomego maseczki, potem okazuje się, że te maseczki nie mają żadnych certyfikatów. Która jest prawdziwa?" - zapytał dziennikarz Interii, Łukasz Szpyrka, rozpoczynając wywiad z Łukaszem Szumowskim.

Szef resortu zdrowia kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom, mówiąc, że żadna z tych narracji nie jest prawdziwa oraz o tym, że nigdy dotąd nie doświadczył jeszcze takiego ataku na swoją rodzinę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Ile zarobił Kazik dzięki aferze wokół jego piosenki? Kwota jest niewyobrażalna

W dalszej części wywiadu, gdzie poruszana była kwestia udziałów ministra Szumowskiego, jego majątku oraz pozycji w PiS, szef resortu przyznał szczerze, że wcale nie musi być dłużej ministrem. Dodał przy tym, że jest jednym z tych najbardziej wytrwałych na tym stanowisku i niczego się nie obawia, jednak wyraźnie widać, że byłby w stanie zrezygnować z dalszego pełnienia funkcji.

"Powiem szczerze: nie muszę być ministrem. Naprawdę mam dobry fach w ręku. Jestem jednym z dłużej urzędujących ministrów zdrowia, bo mało kto wytrwał tyle na moim stanowisku, więc niczego się nie obawiam" - przyznał Szumowski w rozmowie z Interią.

"Z drugiej strony jako kardiolog i profesor zabiegowy zarabiałem 20-30 tys. zł miesięcznie. Miałem dobrą pracę i pacjentów, którzy mnie szanowali. Miałem czas dla siebie i rodziny. Bycie ministrem nie jest rzeczą, która jest przyjemna. W dużym stopniu jest to czas obarczony zdarzeniami nieprzyjemnymi. Być może niektórzy uważają, że niebycie w służbie państwowej jest karą. Idąc do służby państwowej wiedziałem, że finansowo stracę. Wizerunkowo pewnie też. Nie przyszedłem tu ani dla pieniędzy, ani dla sławy" - dodał szef resortu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać

Źródło: Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News