Łukasz Szumowski odniósł się do trudnych miesięcy z początku epidemii koronawirusa.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Sierpnia 2020

"Oglądałem głupie filmiki na komórce". Łukasz Szumowski niespodziewanie ujawnił prywatne szczegóły swoich relacji z rodziną

Łukasz Szumowski, ku zaskoczeniu wielu, zrezygnował wczoraj z funkcji ministra zdrowia. Jako powody swej dymisji poseł Prawa i Sprawiedliwości wymienił przyczyny osobiste. Ogromny stres związany z prowadzeniem resortu w czasie epidemii koronawirusa należał do codzienności Szumowskiego. To, jak sam przyznał, odbiło się również na jego życiu rodzinnym.

Zaledwie dobę po tym, jak z funkcji wiceministra zdrowia zrezygnował Janusz Cieszyński, opinię publiczną w osłupienie wprawił sam szef resortu, ustępując ze stanowiska ministra. I choć Łukasz Szumowski tłumaczył swą decyzję względami osobistymi, trudno przypuszczać, by afery związane z zakupem wadliwego sprzętu przez Ministerstwo Zdrowia nie miały żadnego związku z dymisją obu panów.

Na łamach Na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła przykre kulisy zwolnienia z TVP. Usłyszała, że jest "za stara"Czytaj dalej

Łukasz Szumowski o powodach dymisji

– Pozostaję posłem i wracam do zawodu lekarza – oznajmił we wtorek cytowany przez se.pl były już minister zdrowia. – Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaje w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu. Jestem kardiologiem, chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, leczyć pacjentów – zapewnił.

Poważne problemy Poważne problemy "Pytanie na śniadanie" w TVP. Dziennikarka miała otrzymać specjalne zadanieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski wskazał, że dyskusje dotyczące jego odejścia z ministerstwa prowadzone były od wielu miesięcy. – Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski i choćby zakończyć i wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia – przekazał rezygnujący z pełnionej funkcji minister zdrowia.

"SE" wskazuje, że nieco bardziej wylewny Szumowski był w trakcie udzielonego kilka godzin później wywiadu w telewizji. Polityk Prawa i Sprawiedliwości, potwierdzając niejako słowa o rezygnacji z powodów osobistych, wrócił pamięcią do pierwszych – zapewne najcięższych – tygodni epidemii koronawirusa. – Nie byłem w stanie zaangażować się w życie mojej rodziny – wyznał. – Przychodziłem skatowany do domu i oglądałem głupie filmiki na komórce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe ogromne ognisko zakażeń. Zarażonych aż 85% osób, prawdziwy dramat 2. Rząd szykuje się z wprowadzeniem nowego podatku. Ekspert: Grozi fala bankructw

Łukasz Szumowski rezygnuje z funkcji ministra zdrowia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowego ministra zdrowia poznamy do końca bieżącego tygodnia. Niewykluczone, że resort obejmie były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak przekazał Mateusz Morawiecki, w jego opinii Szumowski niezwykle wysoko zawiesił poprzeczkę swojemu następcy. Premier wyraził nadzieję, że nowy minister podoła powierzonej mu funkcji. Jednocześnie warto zaznaczyć, że wirus najwyraźniej nie ma zamiaru zwalniać. Z opublikowanych dziś danych MZ wynika, że zakażeniu ubiegłej doby uległo 735 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Kuriozalna dyskusja na antenie u Tadeusza Rydzyka. "Jak ideologia LGBT zagraża rolnictwu"
  4. Policjanci ignorowali wszystkie sygnały o przemocy. 2-letni Marcelek nie żyje
  5. "Wiadomości" TVP nie pohamowały się po dymisji ministra zdrowia. Po programie pojawił się we własnej osobie
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: se.pl / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!