Łukasz Szumowski rząd. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Konferencja prasowa Łukasza Szumowskiego nagle przerwana. Posłowie wparowali przed kamery, zadziwiające sceny

Łukasz Szumowski zorganizował konferencję prasową w sprawie dalszych prac Ministerstwa Zdrowia. Polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością musiał zmierzyć się z posłami Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiciele opozycji przerwali spotkanie z mediami, aby skonfrontować się z byłym członkiem rządu Mateusza Morawieckiego.

W ostatnich dniach prasę obiegła informacja o zdumiewających dymisjach w rządzie. Janusz Cieszyński i Łukasz Szumowski nie zasiadają już w Ministerstwie Zdrowia. Przypomnijmy, że to właśnie oni, wspólnie z Wojciechem Andrusiewiczem, podejmowali najważniejsze decyzje w sprawie kryzysu epidemicznego. Wokół ich działalności narosło też wiele kontrowersji. Dotyczą głównie nieścisłości w sprawie zakupu wadliwych maseczek czy respiratorów. Politycy Koalicji Obywatelskiej postanowili przerwać konferencję prasową byłego członka rządu, aby skonfrontować go z przedstawianymi oskarżeniami.

Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerośćSzumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerośćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski opuścił rząd. Posłowie opozycji nie odpuszczają

Szczególne kontrowersje wywołał fakt, że dymisję ogłoszono chwilę przed nadejściem drugiej fali zachorowań. - Chciałem zapytać, czy będzie pan o 11 w ministerstwie, bo będziemy z posłem Szczerbą. Chciałbym zapytać, czy chociaż raz pan znajdzie czas, żebyśmy się mogli zobaczyć - zapytał przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński. Łukasz Szumowski tłumaczył, że nie będzie obecny w resorcie, ponieważ nie zasiada już w rządzie Mateusza Morawieckiego. Przekazał jednak, że nie rezygnuje z czynnej polityki, więc będzie można porozmawiać z nim na korytarzach sejmowych. Wyraził gotowość do podjęcia rozmowy na temat swoich działań na rzecz zahamowania rozwoju pandemii w Polsce. 

Agnieszka Woźniak-Starak uczciła pamięć tragicznie zmarłego męża. Szczegóły wyciskają łzy z oczuAgnieszka Woźniak-Starak uczciła pamięć tragicznie zmarłego męża. Szczegóły wyciskają łzy z oczuCzytaj dalej

Polityk Koalicji Obywatelskiej nie odpuszczał i oczekiwał odpowiedzi na zadawane wcześniej pytania. Deklarował, że Łukasz Szumowski jako przedstawiciel rządu nie wyraził chęci, aby odpowiedzieć przed posłami za działalność w resorcie zdrowia. - Ani razu nie znalazł pan czasu, aby spotkać się z nami i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy: gdzie są pieniądze za respiratory i za maski. Nie uważa pan, że powinien się rozliczyć z tych 70 milionów? - dopytywał Joński. Były członek rządu wskazywał, że nigdy nie miał obowiązku odbywania rozmów z parlamentarzystami. Obiecał też, że rozliczy się z każdej wydanej i pobranej złotówki. - Uważam, że rozliczę się dokładnie co do złotówki. Nie ja, bo to Skarb Państwa uzyskuje te pieniądze - ripostował lekarz i przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
2. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

Łukasz Szumowski nie zasiada w rządzie już od kilku dni, a wciąż nie wiemy, kto zostanie jego następcą. Niewykluczone, że stery w Ministerstwie Zdrowia przejmie Tomasz Latos. Wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości zasiada w Sejmie oraz prowadzi prace komisji do spraw zdrowia. Obecnie na zastępstwo obowiązki Szumowskiego pełni Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro

Źródło: [Gazeta.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!