Łukasz Szumowski: Na szczęście nie jestem na miejscu ministra Niedzielskiego.. Beata Zawadzka/East NewsŹródło: Beata Zawadzka/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Lutego 2021

Łukasz Szumowski „cieszy się, że nie jest na miejscu Niedzielskiego”

Na antenie Polsat News Łukasz Szumowski skomentował obecną sytuację pandemiczną. Były minister zdrowia zaznaczył, że choć Polska „jest w nie najgorszej sytuacji”, jeśli chodzi o liczbę zgonów wywołanych wirusem, nie chciałby być na miejscu Adama Niedzielskiego.

  • W programie „Gość Wydarzeń” Łukasz Szumowski odniósł się do obecnej sytuacji pandemicznej
  • Gość Polsatu News przyznał, że Adam Niedzielski trafił na wyjątkowo trudny okres
  • Były szef MZ odniósł się do afery związanej z respiratorami oraz działań opozycji

Po opuszczeniu resortu zdrowia były minister powrócił do wykonywania zawodu lekarza. Po kilkumiesięcznej nieobecności w przestrzeni publicznej goszczący na antenie Polsat News Łukasz Szumowski przyznał, że niespecjalnie stęsknił się za mediami.

Łukasz Szumowski: Sprawa respiratorów jest zamknięta

W emitowanym na antenie prywatnego nadawcy programie „Gość Wydarzeń” były szef Ministerstwa Zdrowia ocenił, że słynny temat zakupionych przez resort respiratorów jest obecnie zakończony.

Szumowski wskazał, że pieniądze na rzecz roszczeń ministerstwa zostały zajęte przez komornika i zarówno sprzęt, jak i środki zostały już dostarczone. W opinii byłego ministra nie doszło zatem do wpadki służb specjalnych, które pozwoliły na podjęcie współpracy z firmą E&K.

Pytany o wpis Marka Belki, który w mediach społecznościowych nazwał go „Respiro”, Szumowski zapewnił, że nie czuje się obrażony, a były szef rządu ogląda jego zdaniem zbyt wiele filmów fantastycznych.

„Trafił na niezwykle trudny okres”

Policjanci zjeżdżają do Zakopanego. Wzmożone kontrole już w ten weekendPolicjanci zjeżdżają do Zakopanego. Wzmożone kontrole już w ten weekendCzytaj dalej

Prowadzący program Bogdan Rymanowski postanowił zapytać gościa, co zrobiłby na miejscu obecnego ministra zdrowia w sprawie obostrzeń i obecnej sytuacji epidemicznej. Łukasz Szumowski odparł, że „na szczęście nie jest na miejscu pana ministra Niedzielskiego, bo trafił na niezwykle trudny okres”.

Nie zabrakło też komentarza dotyczącego działań politycznych rywali. – Przypomnę parę wypowiedzi opozycji. Ostatnio ktoś sugerował, żeby wszystko otwierać w Polsce, a widzimy, co się dzieje na Słowacji, w Czechach, Niemczech. Jak dramatyczna sytuacja wzrostu zachorowań jest u naszych sąsiadów – mówił były szef Ministerstwa Zdrowia.

Kolejno zaznaczył, że jeszcze niedawno przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przekonywał, że najlepszą porą na wybory prezydenckie jest jesień.

Polska w nie najgorszej sytuacji

Szumowski wskazał, że patrząc na liczbę zgonów na milion mieszkańców, Polska jest obecnie w nie najgorszej sytuacji. – Każdy zgon jest tragiczny. Natomiast, to co my robiliśmy, to choćby przygotowanie do kolejnych szpitali polowych – przekonywał.

Gość Polsatu News przekonywał, ze politycy opozycji chcieliby tymczasem kontrolować koszt każdego pacjenta. I dodał: – Z punktu widzenia lekarza uważam, że nie ma ceny na to, żeby zabezpieczyć pacjentów.

Zdaniem Łukasza Szumowskiego proces szczepienia obywateli „jeszcze trochę potrwa”. Ocenił jednak, że obecnie proces przeprowadzany jest sprawnie. – Mamy tu do czynienia z ogromną pracą ministra Dworczyka, ministra Niedzielskiego, Kancelarii Premiera, ale też ogromną pracą bardzo wielu ośrodków. W Polsce ludzie ufają swoim lekarzom rodzinnym i dzięki temu, że zgłosiło się bardzo dużo jednostek, to szczepienie idzie w tej rozproszonej sieci bardzo dobrze – przekazał.

źródło: Polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: