Łukasz Szumowski krytykuje Polaków i ostrzega. AGENCJA SE/East NewsŹródło: AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Maja 2020

Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające

Łukasz Szumowski skrytykował Polaków i ostrzegł przed zagrożeniem oraz niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą niestosowanie się do zaleceń oraz nieprzestrzeganie wprowadzonych przez rząd zakazów. Przypomniał, że chociaż sytuacja epidemiczna w Polsce (poza częścią Górnego Śląska) ulega poprawie, to nie oznacza to, że wygraliśmy walkę w wirusem. Przestrzegł głównie przed lekceważeniem nakazu zakrywania ust i nosa. Minister w swojej wypowiedzi postanowił nieco postraszyć swoich nieposłusznych rodaków.

- Mam nadzieję, że po wyeliminowaniu ognisk zakażeń na Śląsku, zachorowań w Polsce będzie coraz mniej. Modlę się o to - mówił w piątek Łukasz Szumowski. Szef resortu ma jednak pewne obawy i zastrzeżenia, co do zachowania Polaków.

Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Czytaj dalej

Łukasz Szumowski krytykuje Polaków i ostrzega przed zagrożeniem. Apeluje o noszenie maseczek

Piątkowa konferencja ministra zdrowia i jego słowa mogą na swój sposób napawać optymizmem. Pojawia się bowiem nadzieja na poprawę sytuacji związanej z epidemią. Wskaźnik zachorowań w kraju, gdyby wykluczyć z tego część Górnego Śląska, wyraźnie spada. W porannym komunikacie resortu zdrowia mieliśmy dziś 235 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego aż 204 dotyczą Śląska i trudnej sytuacji górników w kopalniach.

Reszta kraju wypada już zdecydowanie lepiej, widać poprawę. Jest to powód do radości, który daje nadzieję na lepsze jutro, o czym szef resortu mówił dziś podczas spotkania prasowego z dziennikarzami. W typowym dla siebie stylu wciąż jest jednak bardzo ostrożny oraz zdystansowany w wygłaszanych prognozach. Stara się podchodzić do tego bez większego entuzjazmu.

 DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?
2. Bank Pekao wprowadził ogromną zmianę dla klientów. Pierwsze placówki już się przystosowały

Minister Szumowski postanowił także powiedzieć o tym, o czym mówił już wielokrotnie: wielu Polaków nie nosi maseczek. Posłużył się również przypomnieniem tragicznych sytuacji, do których dochodziło we Włoszech. Tym samym zwrócił uwagę na zagrożenie, które ciągle jest realne, jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń oraz stosować się do zaleceń.

- Ludzie zapomnieli, jak wyglądały tiry z trumnami. Zapominamy o Lombardii, już uważamy, że możemy funkcjonować normalne – dodał minister zdrowia.

Szef resortu zapowiedział jednak, że w momencie, gdy już uda się wyeliminować ogniska w kopalniach i opanować trudną sytuację na Śląsku, a liczba zakażeń w kraju spadnie do około 100 dziennie, wówczas prawdopodobnie obowiązek noszenia maseczek będzie można ograniczyć tylko do przestrzeni publicznych zamkniętych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z maseczkami. Minister Szumowski wskazał datę
  2. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Trafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodne

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl