Łukasz Szumowski zaufanie. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 15 Marca 2020

Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny

Łukasz Szumowski pełni obecnie funkcję ministra zdrowia. Onet zdecydował się sprawdzić, jak w tym trudnym czasie wygląda zaufanie społeczne do polityka. Jak się okazuje, działacz cieszy się obecnie dużym poparciem.

Łukasz Szumowski został ministrem zdrowia na początku 2018 roku, zastępując Konstantego Radziwiłła. Kadencja działacza na tym stanowsku przypadła na niezwykle trudny okres. Polska, jak szereg innych państw świata, boryka się bowiem obecnie z zagrożeniem wirusem z Wuhan. Na barkach Szumowskiego spoczęła więc ogromna odpowiedzialność.

Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiPacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiCzytaj dalej

Onet z pomocą IBRIS sprawdził zatem, jak wygląda bieżące zaufanie społeczne do ministra zdrowia. Jak się okazało, wyniki są bardzo pozytywne dla samego działacza oraz jego pracy. 10,8% pytanych stwierdziło, iż zdecydowanie mu ufa, a 30,5% - raczej mu ufa. 26,4% pytanych przekazało, że Szumowski jest im obojętny. Ministrowi raczej nie ufa 8,4% ankietowanych, a zdecydowanie nie ufa - 8,5%. 15,4% respondentów stwierdziło, iż wcale go nie zna.

Łukasz Szumowski z wysokim zaufaniem

Warto zaznaczyć, że na podstawie tego sondażu Onet zestawił wyniki Szumowskiego z przeprowadzanymi regularnie badaniami zaufania do najpopularniejszych polskich polityków. W tym miesiącu minister zająłby w tym zestawieniu drugie miejsce. Wyprzedza go jedynie prezydent Andrzej Duda, jednak różnica między działaczami okazuje się bardzo niewielka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciekły skandaliczne zdjęcia pracowników Biedronki. Sieć odpowiada
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

Tym samym Szumowski cieszy się więc zaufaniem większym, niż chociażby Mateusz Morawiecki. Wyprzedza także szereg kandydatów na stanowisko prezydenta w zbliżających się wyborach. Działaczką opozycyjną, której najbliżej do wyniku ministra, okazuje się Małgorzata Kidawa-Błońska, zajmująca w zestawieniu miejsce czwarte.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News