Łukasz Szumowski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Maja 2020

Szumowski przyłapany na gorącym uczynku, musiał się tłumaczyć. Daje zły przykład?

Łukasz Szumowski odniósł się do zarzutów dotyczących nieprzestrzegania obowiązujących przepisów. Minister zdrowia odpowiedział na pytania w sprawie nienoszenia przez niego maseczki ochronnej w czasie konferencji prasowych. Po raz kolejny został bowiem na tym przyłapany i nie wszyscy komentujący odnoszą się do sprawy przychylnie.

Szef resortu zdrowia był gościem jednego z programów Radia ZET. W rozmowie poruszono m.in. kwestie obowiązkowego noszenia maseczek. Szumowski po raz kolejny musiał tłumaczyć się z wprowadzenia ograniczenia, które uprzednio odradzał.

Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?Czytaj dalej

Łukasz Szumowski: "Noszę maseczkę, jak tylko wychodzę do przestrzeni publicznej"

Pytany przez dziennikarkę, dlaczego zmienił w tej sprawie zdanie, odpowiedział: - Zmieniła się liczba osób, która jest chora. Jeżeli na ulicy była jedna osoba na województwo, to naprawdę nie trzeba było nosić maseczek. Dzisiaj zakażonych może być bardzo dużo. Zakożoną może być Pani, mogę być ja, i możemy o tym nie wiedzieć. Przykład górników jest tego najlepszym przykładem - nie wiedzieli, że są chorzy - wyjaśniał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorach
2. Twój majątek może czekać konfiskata bez wyroku sądu. Resort forsuje bardzo surowe prawo, ludzie już protestują

W odpowiedzi prowadząca program zwróciła ministrowi uwagę, że ten nie stosuje się do tych zaleceń. - Pan też nie daje dobrego przykładu. Pan mówi: nie noszę maseczki, bo nie mam objawów - oceniła, dopytując o brak maseczki na twarzy szefa resortu podczas konferencji prasowych.

- Pani redaktor, tak nie powiedziałem. Noszę maseczkę jak tylko wychodzę do przestrzeni publicznej - podkreślał. I dodał: - Na konferencji, w obrębie Ministerstwa, nie ma obowiązku noszenia maseczki. Tak samo jak Pani redaktor nie nosi jej w studiu. (...) Od dziennikarzy stoję kilka metrów, w związku z tym nic mi nie grozi, ani dziennikarzom, broń Boże, nic nie grozi - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Najnowsze wyniki badań dają zaskakujące wyniki. Tysiące Polaków już przeszło koronawirusa
    2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
    3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
    4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
    5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
    6. "Lepiej zapytajcie Chiny". Prezydent nagle przerwał konferencję i opuścił spotkanie za granicą

Źródło: radiozet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News