Łukasz Szumowski. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Maja 2020

Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej, że w dalszym ciągu nie ma pewności, czy Polska przeszła już szczyt zachorowań. Niepewny jest również dalszy rozwój zachorowań na Śląsku, gdzie w wyniku zakażeń w kopalniach znajduje się obecnie polskie centrum epidemii.

To pierwszy raz od dłuższego czasu, gdy minister zdrowia wziął osobisty udział w codziennej konferencji prasowej na temat epidemii wirusa SARS-Cov-2. Konferencję zdominował temat odmrożenia gospodarki oraz sytuacji na Śląsku. Minister zadziwił wszystkich informacją, że Polska mogła jeszcze nie przejść przez szczyt zachorowań.

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

Łukasz Szumowski: sytuacja niepewna

Podczas konferencji minister odniósł się do kwestii statystycznego spadku zakażeń: - Ten szczyt jest przesuwany, krzywa zachorowań jest cały czas wypłaszczana - mówił. - Bardzo ważne jest odmrażanie gospodarki. Jeśli nie wrócimy do pracy, to odbije się to negatywnie także na finansowaniu służby zdrowia - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"2. Nawet 12 641,75 zł nowej ulgi może zostać w twojej kieszeni. Starsi Polacy będą jednak wściekli

Szumowski starał się ponadto pokazać działania rządzących w jak najlepszym świetle: - Działania rządu należy oceniać po efektach. Ile osób dostało w szpitalu odmowę leczenia pod respiratorem? Nikt. To pokazuje, że nasze działania były słuszne - stwierdził. Jednocześnie ostrzegł, że ta sytuacja może się szybko zmienić, jeśli Polacy dalej będą lekceważyć nakaz noszenia maseczek. Podkreślił, że jest to warunek konieczny do zatrzymania rozwoju epidemii.

Minister mówił również, że w tej chwili priorytetem rządu jest lokalizacja i ograniczenie ognisk epidemii na terenie kopalni.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Ogromne różnice w liczbie przeprowadzanych testów. Niektóre województwa bardziej uprzywilejowane
    2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
    3. Tomasz Lis w mocnych słowach o wyborach. Dotyczy życia jego dzieci
    4. Czy przysługuje Ci świadczenie postojowe? Można je uzyskać w następujący sposób
    5. "Wyeliminujemy się sami". Mocne słowa eksperta profilaktyki zakażeń o kontrowersyjnych wypowiedziach celebrytów
    6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania

Źródło: Onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News