Łukasz Szumowski Smoleńsk. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 11 Kwietnia 2020

Szumowski wreszcie skomentował rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wielu nie pochwali jego słów

Łukasz Szumowski skomentował przebieg uroczystości 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Minister zdrowia zmierzył się z pytaniem o kwestię niezachowania odstępów oraz gromadzenia się w więcej niż dwie osoby przez najważniejszych krajowych działaczy. Polityk pozostał dla nich wyjątkowo łaskawy.

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki oraz szereg wpływowych polskich działaczy politycznych uczestniczyło 10 kwietnia w uroczystościach pod pomnikiem smoleńskim na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Zdjęcia z tego wydarzenia nie bez przyczyny oburzyły wielu komentujących. Zebrani przede wszystkim poruszali się w dużo większej niż dwuosobowa grupie. Poza tym nie zachowywali zalecanych, względnie bezpiecznych odstępów nawet w czasie składania kwiatów.

Temat ten został więc poruszony w wywiadzie udzielonym Radiu ZET przez Łukasza Szumowskiego. Minister przyznał bezpośrednio, że politycy nie zachowali się tak, jak nakazywałyby okoliczności. Jednocześnie starał się poniekąd tłumaczyć sprawę okazją, jaką obchodzono 10. kwietnia.

Kinga Rusin zalała się łzami w programie na żywo. Przekazała przykre wieści, emocje wzięły góręKinga Rusin zalała się łzami w programie na żywo. Przekazała przykre wieści, emocje wzięły góręCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o obchodach 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

- To jest 10. rocznica tragedii, która dotknęła Polskę, zginęli nie tylko prezydent i jego małżonka. Zawsze setki osób uczestniczyły w tej uroczystości, a teraz pan premier składał kwiaty w imieniu całego rządu, było tam raptem kilkanaście osób - rozpoczął łagodnie Szumowski, jednak przyparty przez dziennikarkę ostatecznie przyznał, że popełniono szereg podstawowych błędów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 22-latek minął komendę podczas spaceru. Zapłaci 30 tys. zł, zdumiewający incydent
2. Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty

- Te odległości na pewno powinny być większe. Pamiętajmy, że to jest naprawdę symboliczne uczczenie tragedii, tych ludzi, którzy zginęli. (...) Można było składać wieńce pojedynczo albo w większych odstępach - stwierdził Szumowski.

Minister wyjątkowo łagodnie odniósł się do wydarzeń z placu Piłsudskiego. Choć wskazał na popełnione błędy, kilkukrotnie powtarzał twierdzenia o wadze okazji. Od tego zaczął także swoją odpowiedź na pytanie o ryzykowne działania części spośród najważniejszych osób w państwie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  2. W nadchodzące lato w sklepach nie znajdziemy ani truskawek, ani malin? Problem jest głębszy
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Źródło: Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News