Łukasz Szumowski codziennie musi zmagać się z krytyką. Nocna akcja policji wobec aktywistki. Chodzi o plakaty krytykujące Szumowskiego.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Czerwca 2020

Została zakuta w kajdanki na oczach dziecka, atakowała Szumowskiego. Nocna akcja policji wzbudza ogromne kontrowersje

Łukasz Szumowski w dobie pandemii koronawirusa nie ma łatwego czasu. Z racji pełnionej funkcji ministra zdrowia, która przypadła mu akurat na ten trudny czas, mimo walki z epidemią musi dodatkowo codziennie zmagać się z ogromną falą hejtu i krytyki. Jako szef resortu zdrowia jest bowiem na świeczniku. Jego postać i działania wzbudzają ostatnio wiele kontrowersji. Nie mniej emocji wzbudza także nocna akcja policji wobec aktywistki. Chodzi o plakaty krytykujące Szumowskiego.

W nocy z 8 na 9 czerwca doszło do zatrzymania aktywistki podejrzanej o wywieszanie na ulicach Warszawy plakatów krytykujących ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. W nocnej akcji udział wzięło kilku policjantów. Kobieta została zakuta w kajdanki na oczach swojego dziecka. Kilka godzin później doszło do zatrzymania przez policję drugiego aktywisty. O sprawie donosi Gazeta Wyborcza.

Nie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaNie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski i hejt. Nocna akcja policji wobec aktywistki. Chodzi o plakaty krytykujące ministra zdrowia

Kontrowersyjne plakaty rozwieszono na kilkunastu przystankach pod koniec maja. Miało to miejsce na terenie Warszawy. Plakaty oskarżały ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o zakłamywanie statystyk na temat epidemii koronawirusa, wypominały mu rekomendację ws. wyborów korespondencyjnych 10 maja, a także zakup wadliwych maseczek za ok. 5 mln zł, o czym było swego czasu bardzo głośno. Ponadto kwestia maseczek na plakacie została ujęta w mocny sposób. Plakaty nazwano "Ewangelizacją wg Św. Łukasza. Po trupach do celu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Policja w nocy weszła do mieszkania warszawskiej aktywistki. Kobieta jest podejrzewana o to, że uczestniczyła w akcji rozwieszania w Warszawie kontrowersyjnych plakatów krytykujących ministra Szumowskiego. Zatrzymanie kobiety rozegrało się na oczach jej córki. Została skuta i zabrana ze swojego domu w kajdankach.

Jak wynika z informacji przekazanych Wyborczej przez adwokata zatrzymanej mec. Radosława Baszuka, w nocnej interwencji wobec podejrzanej aktywistki uczestniczyło az pięciu lub sześciu policjantów. Funkcjonariusze wtargnęli do mieszkania i dokonali jego przeszukania. Sprawdzili również piwnicę (zapewne pod kątem plakatów lub jakichkolwiek śladów po nich). Jak podaje Wyborcza, zatrzymaną kobietę około godz. 22 przewieziono do komendy policji przy ul. Dzielnej 12 w Warszawie.

Jak dodaje mec. Baszuk dla Wyborczej, podejrzaną o udział w "akcji plakatowej" kobietę zakuto w kajdanki na oczach jej rodziców i nastoletniej córki. - Przed północą, już w komendzie, przedstawiono jej do podpisu protokół zatrzymania. Na razie nie przedstawiono jej żadnych zarzutów - podaje Gazeta Wyborcza.

Stołeczna policja odniosła się do zatrzymania aktywistki. - W tym przypadku czynności prowadzone przez nas dotyczą przestępstwa kradzieży z włamaniem, a nie rozwieszania plakatów. Postępowanie związane jest z zawiadomieniem, które wpłynęło ze strony spółki AMS. Zarówno zatrzymanie, jak i użycie kajdanek odbyło się w oparciu o obowiązujące normy prawne - powiedział nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News