Łukasz Szumowski opowiedział o sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz swoich prywatnych obawach.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Kwietnia 2020

Łukasz Szumowski bardzo martwi się o matkę. Jest poważnie chora, musi się izolować

Łukasz Szumowski w wywiadzie dla TVN24 opowiada o sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz swoich prywatnych obawach. Jego mama jest bowiem w grupie podwyższonego ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące. Szef resortu zdrowia wyraził swój niepokój i mówi o konieczności izolacji.

- Nikt odpowiedzialny nie powie, czy to się skończy za dwa, cztery czy za sześć miesięcy. Pocieszanie bez żadnych podstaw jest oszukiwaniem ludzi, więc wolę powiedzieć, że nie wiem. Bo nie wiem, kiedy to się skończy - mówi Magazynowi TVN24 szef resortu zdrowia.

Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. MacierewiczNie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. MacierewiczCzytaj dalej

Łukasz Szumowski opowiedział o sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz swoich prywatnych obawach. "Mama ma białaczkę"

Minister zdrowia udzielił niezwykle szczerego i długiego wywiadu dla TVN24. Zostały poruszone w nim wszelkie kwestie związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Spora część wywiadu skupia się jednak na osobistych odczuciach ministra. Szumowski mówi m.in. o swoich obawach związanych z rodzicami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusa
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

Na pytanie dziennikarza, co jest dzisiaj dla niego najtrudniejsze, minister zdrowia wyznał: "Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy" - powiedział Szumowski, dodając, że próbuje rodziców separować, ale nie jest to łatwe.

"Próbuję, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok. (...) Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać" - mówił szef resortu zdrowia w wywiadzie dla Magazynu TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Z głośników w sklepach popłynie bardzo ważne nagranie. Mają je usłyszeć klienci Biedronki i Lidla
  4. Apel szykanowanej rodziny. "Chcemy normalnie robić zakupy i funkcjonować w społeczeństwie"
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Źródło: tvn24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News