Łukasz Szumowski. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 5 Października 2020

Pracownicy Łukasza Szumowskiego wygadali się do mediów. Były minister może mieć poważne problemy, co najmniej wizerunkowe

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Łukasz Szumowski na krótko przed rozpoczęciem izolacji z powodu zdiagnozowania u niego koronawirusa odwiedził Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie. W szpitalu panował jednak zakaz odwiedzin, a wizyta byłego ministra mogła mieć opłakane konsekwencje.

Według informacji "Gazety Wyborczej" Łukasz Szumowski na kilka dni przed zdiagnozowaniem u niego koronawirusa odwiedził Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie.

Rewolucja w wypłatach emerytur dla zwykłych Polek i Polaków. Kiedyś trzeba było płacićRewolucja w wypłatach emerytur dla zwykłych Polek i Polaków. Kiedyś trzeba było płacićCzytaj dalej

Czy Łukasz Szumowski mógł stanowić zagrożenie dla pacjentów?

Pracownicy szpitala przyznają, że widzieli Szumowskiego na kilka dni przed wykryciem u niego Covid-19. Informację o tym miał przekazać "Gazecie Wyborczej" jeden z lekarzy, a gazeta postanowiła potwierdzić to z innymi pracownikami szpitala.

Co były minister zdrowia robił w szpitalu w Aninie? Miał odwiedzać bliską mu osobę, choć Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie jest objęty zakazem odwiedzin. Na domiar złego z nieoficjalnych wiadomości wynika, że u odwiedzanej osoby po wykryciu zakażenia u Szumowskiego również wykryto koronawirusa. Można jedynie przypuszczać, że minister mógł narazić na kontakt z wirusem nie tylko swoją rodzinę i bliskich, ale też pracowników szpitala, którzy są grupą niezwykle narażoną na kontakt z wirusem, a ich kwaratanna pozbawia wielu pacjentów należytej opieki.

Po występie zapadła głucha cisza, nikt nie mógł się odezwać. Niezwykła sytuacja w Po występie zapadła głucha cisza, nikt nie mógł się odezwać. Niezwykła sytuacja w "Twoja twarz brzmi znajomo"Czytaj dalej

Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie nie bez kozery jest zamknięty na odwiedziny. Leczą się tam pacjenci osłabieni, po operacjach na sercu, wszczepianiu bypassów, udrażnianiu tętnic, itp. To zabiegi, które sprawiają, że pacjent przez dłuższy czas może być bardzo osłabiony i z łatwością może zarazić się wirusem z zewnątrz, a na dodatek ma o wiele mniejsze szanse przeżycia choroby. Nie bez powodu takie jednostki jak NIK w Aninie są nieczynne dla odwiedzających na czas pandemii.

Oficjalnie nikt Szumowskiego nie widział

Oficjalny komunikat szpitala, do którego doszła "Gazeta Wyborcza", specjalistka ds. PR w Narodowym Instytucie Kardiologii w Aninie, Aleksandra Bąkała.

- Nie dotarła do niej żadna informacja o tym, jakoby prof. Szumowski był w Instytucie w Aninie przed rozpoczęciem swojej izolacji - mówiła pracowniczka szpitala. Zaznaczyła również, że od początku pandemii w NIK obowiązuje zakaz odwiedzin. Sam Szumowski także zaprzeczył, aby miał odwiedzić szpital w czasie swojej izolacji.

500 plus tylko dla pracujących? Polki i Polacy wyrazili zdanie500 plus tylko dla pracujących? Polki i Polacy wyrazili zdanieCzytaj dalej

- Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie – przypominam, że ja tam pracuję i w ciągu ostatnich tygodni byłem w IK wielokrotnie. (Oczywiście nie w czasie, kiedy byłem w izolacji) i w najbliższych tygodniach również będę wielokrotnie. Przygotowuję się do powrotu z urlopu i do kierowania kliniką, co wymaga wielu spotkań. (...) Również w czasie urzędowania wielokrotnie odwiedzałem klinikę i zespół – aby nie utracić kontaktu z tym, co się dzieje (rozwój zawodowy i naukowy, problemy kadrowe itp.), z pacjentami, koleżankami i kolegami z kliniki i instytutu - stwierdził dla PAP.

Co warto jednak mieć na uwadze, formalnie Łukasz Szumowski jest pracownikiem tego szpitala. Na czas pełnienia funkcji ministra zdrowia otrzymał jednak urlop.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robił dobrą minę do złej gry, ale wszystko się nagrało. Mateusz Morawiecki wygwizdany
2. Połączenie jabłek i orzechów zapewnia mu przepyszny smak. Ciasto "wiewiórka" jest idealną propozycją na jesień
3. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja

źródło: [wiadomosci.wp.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wcześniejsza emerytura z niemiłą niespodzianką. Tysiące Polaków ma dostać tylko 1560 zł
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  4. Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyć
  5. TVP już powinno się martwić? Liczby są nieubłagane, doniesienia mówią wszystko
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy