W Lublinie doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Listopada 2019

Kierowca, który potrącił kobietę dostał śmiesznie niski mandat. Mamy nagranie z wypadku

Lublin: Policja opublikowała nagranie z monitoringu z chwili potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek, zarówno kierowców, jak i pieszych.

W poniedzałek koło godz. 20:00 w Lublinie na ul. Lwowskiej doszło do potrącenia pieszej na pasach. Potrącenie na szczęście nie było poważne i kobieta nie odniosła ciężkich obrażeń. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy. Policja, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarała go mandatem w wysokości 500 zł.

Poznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodziejaPoznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodziejaCzytaj dalej

Lublin: Policja apeluje o ostrożność kierowców i pieszych

- Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów - poucza oficer prasowy KMP w Lublinie - kom. Kamil Gołębiowski.

Policjant przypomina także o ostrożności, rozglądaniu się przy wchodzeniu na przejście i o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, w szczególności po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

Policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu ku przestrodze kierowców i pieszych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Klienci największych polskich banków na celowniku złodziei. Sprawdźcie, na co uważać

2. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają

3. ZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyje

4. Tylko u nas: Dyrektor Schroniska na Paluchu tłumaczy, o co chodzi z brakującym 1,5 mln zł

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów