Lublin. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Tłum pacjentów pod przychodnią w Lublinie. Wezwano do nich policję, kuriozalne sceny

Lublin stał się miejscem niecodziennej interwencji ze strony policji. Do rażącego naruszenia reżimu sanitarnego doszło pod jedną z przychodni. Jak tłumaczą pacjenci, wszyscy zostali wezwani do specjalisty w tym samym terminie. Absurdalną pomyłką lekarzy zainteresowała się część mediów.

Od poniedziałku jesteśmy świadkami wdrażania trzeciej fali odmrażania gospodarki. Tym samym jest to już przedostatni etap naszego powrotu do normalności. Mimo to wciąż obowiązują nas zasady higieny osobistej. Obowiązek utrzymywania należytego dystansu oraz noszenia maseczek na długo zagości w naszej codzienności. Zapomnieli o tym pacjenci jednej z placówek medycznych. Niewinna pomyłka zakończyła się interwencją służb bezpieczeństwa.

Obrazy WTV"Tomasz Sekielski jest mściwym tchórzem". Skandaliczny apel popularnego, polskiego księdzaCzytaj dalej

Lublin: gigantyczne tłumy w kolejce do okulisty

Jak relacjonuje radio TOK FM, słuchacze stacji przekazali zaskakujące informacje o kuriozalnych wydarzeniach, do jakich doszło pod lubelską kliniką okulistyczną. Z wyjaśnień złożonych przez czekających wynika, że każdy z nich otrzymał wezwanie na poniedziałek rano. Masa pacjentów pod szpitalem czekała aż kilka godzin, żeby następnie skonfrontować się z funkcjonariuszami policji. Cała interwencja nie miałaby miejsca, gdyby nie rosnąca frustracja tłumu.

- Nikt nie zachowywał odstępów dwumetrowych, bo kolejka musiałaby mieć 150 czy 160 metrów i wychodzić daleko poza dziedziniec szpitalny, ludzie musieliby stać na ulicy. Moim zdaniem, zasady bezpieczeństwa zostały złamane, a nie zachowane. A to byli w większości starsi ludzie. Nie można ich tak traktować - mówi rozmówczyni radia TOK FM.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na Śląsku
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

W wyniku przepychanek słownych oraz stanowczych żądań wpuszczenia na teren szpitala niezbędne było skierowanie się o pomoc do służb. - Ze zgłoszenia pracowników szpitala wynikało, że grupa osób oczekujących w kolejce próbuje wejść do budynku i nie przestrzega zasad wprowadzonych w związku ze stanem epidemii - mówi TOK FM rzecznik KMP. W wyniku działań śledczych nikt nie otrzymał mandatu. Całe zamieszanie skutkowało jedynie licznymi pouczeniami.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
   2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
   6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Źródło: [TOK FM]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News