Lublin. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 4 Czerwca 2020

Nagły protest w samym centrum miasta mimo pandemii. Zadziwiające sceny, co się dzieje?

Lublin: lokalni działacze zorganizowali protest przeciwko planowanej wycince drzew. Ma ona związek z planowaną przebudową Alei Racławickich i ulicy Lipowej . Według projektu ma zostać wyciętych aż 200 drzew.

Ratusz odpiera zarzuty protestujących, tłumacząc że rzeczywista liczba wyciętych drzew ma być dużo mniejsza niż pierwotnie zakładano. Protestujący nie chcą jednak wierzyć urzędnikom, tłumacząc, że ewentualne zmiany nie zostały wprowadzone do projektu.

Obrazy WTV"Byłej premier urodził się wnuk a media milczą". Tymoteusz Szydło właśnie stał się ofiarą kolejnych pogłosekCzytaj dalej

Lublin protestuje mimo pandemii

Na proteście zjawiło się sporo osób, mimo wciąż panującej epidemii. Na zdjęciach widać jednak, że mieszkańcy starają się zachować bezpieczny dystans. Demonstranci przynieśli liczne transparenty wzywające miasto do natychmiastowego porzucenia planów wycinki drzew. "Ocalmy drzewa", "Chcemy drzew nie betonu" to tylko niektóre z widocznych na proteście banerów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?
2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii

Komentarze protestujących jednoznacznie wskazują, że brakuje im zaufania do Urzędu Miasta. - Wieczorem prezydent Lublina zapewnia, że jeszcze trwają konsultacje, a w nocy usuwane są z ulicy Lipowej drzewa - na to nie możemy się zgodzić - mówią protestujący. - Beton nie jest naszą przyszłością, drzewa są potrzebne - dodają.

Jednocześnie wciąż mają nadzieję na zawarcie kompromisu. Ich zdaniem projekt przebudowy zawiera szereg niepotrzebnych w tamtym miejscu rozwiązań, z których można by zrezygnować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News